Kątnica na mikrosilnik – czyli standardowe narzędzie każdego stomatologa

Podstawą każdego gabinetu stomatologicznego jest odpowiednie zaopatrzenie w sprzęt. Bez sprzętu nie ma co liczyć, że którykolwiek pacjent zaufa naszym umiejętnościom, mimo naszego wieloletniego doświadczenia. Nasza wizyta u stomatologa związana jest zazwyczaj z pojawieniem się niechcianego i utrudniającego funkcjonowanie bólu zęba. Oczekujemy zatem, że stomatolog należycie wyleczy nasze zęby, wybieli je czy wyrwie. Dentyście nie wolno więc korzystać z źle dobranych produktów. Musi on dokładnie zadbać o czystość sprzętu, z którego ma zamiar korzystać. Powinien on być dokładnie zdezynfekowany lub w przypadku produktów jednorazowych, wyrzucany po każdym użyciu, jak sama nazwa wskazuje.

Do czego służy kątnica?

Kątnica na mikrosilnik wydaje bardzo charakterystyczny, głośny dźwięk, który całkiem skutecznie podnosi poziom stresu u osób oczekujących w poczekalni na swoją wizytę u dentysty. Kątnica na mikrosilnik to sprzęt stosowany przez stomatologów przy pomocy którego, dentysta ma możliwość dostania się do wnętrza zęba swojego pacjenta. Kątnica na mikrosilnik działa w parze, niemal wyłącznie, w towarzystwie prostnicy stomatologicznej. Kątnica na mikrosilnik jest zatem podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinetu stomatologicznego. Aby zapewnić pacjentom jak największy komfort, dentysta powinien zaopatrzyć się w odpowiednio dobre i wytrzymałe kątnice. Pacjent, który zrazi się do naszych usług, więcej nie zagości w naszym gabinecie, o czym należy pamiętać. Dobrze zatem jest zdobyć sobie zaufanie pacjenta swoim indywidualnym podejściem oraz odpowiednim zaopatrzeniem w specjalistyczny sprzęt.

Kątnica na mikrosilnik – budowa

Kątnica na mikrosilnik ma korpus wykonany z tytanu, co zapewnia niesamowicie wysoką trwałość sprzętu. Znajdziemy na niej przycisk, przy pomocy którego dentysta ma możliwość jej włączenia bądź wyłączenia. W kątnicach, które zawierają światło, znajdzie się także światłowód ze szkła kompaktowego. Na budowę kątnicy składa się również dysza na pojedynczy spray wodny. Dzięki wyposażeniu w ergonomiczny uchwyt, kątnica na mikrosilnik usprawnia pracę każdego stomatologa zachowując przy tym pełnię delikatności przy wierceniu w zębie u pacjenta. Zadaniem mikrosilnika jest zatem stworzenie gwarancji opierającej się na precyzyjności i sprawności. Ponadto kątnica na mikrosilnik zaopatrzona jest w system wewnętrznego chłodzenia, co chroni sprzęt przed przegrzaniem i działaniem wysokiej temperatury. Funkcja samodzielnego chłodzenia się sprzętu, wydłuża jego żywotność. Warto dodać, że kątnica na mikrosilnik wykonuje aż czterdzieści tysięcy obrotów, co oznacza, że jest kolosalnie wydajnym produktem stosowanym w gabinetach stomatologicznych. Co prawda kątnica na mikrosilnik nie jest zbyt tanim produktem, jednakże usprawni ona pracę stomatologa, na którym często leży presja wyleczenia chorego zęba u pacjenta.

Kątnica na mikrosilnik – czerwona, niebieska czy zielona, którą lub które wybrać?

Jak już wiemy, kątnica na mikrosilnik jest obowiązkiem i podstawą do prowadzenia czynnego gabinetu stomatologicznego. Kątnice występują w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonej, niebieskiej i zielonej. W jakich przypadkach je wykorzystamy? Czerwona kątnica na mikrosilnik jest bardzo wydajna, dlatego stomatolodzy stosunkowo często się w nią zaopatrują. Wykonuje ona nawet i dwieście tysięcy obrotów na minutę, co daje całkiem wysoki wynik w przekładzie jej zakresu działania. Niebieska kątnica na mikrosilnik wykonuje znacznie mniej obrotów, bo jej zakres wynosi około czterdziestu tysięcy. Jest bardzo podstawowym produktem klasyfikowanym w narzędziach uniwersalnych, co umożliwia sprawną wymianę między innymi wierteł wiertniczych. Jakie jest jej zatem zastosowanie? Wyklucza ona występowanie próchnicy oraz umożliwia szlifowanie szkliwa. Natomiast zielona kątnica na mikrosilnik ma bardzo małą ilość wykonywanych obrotów na minutę. Stomatolodzy wykorzystują ją zatem codziennie w swojej pracy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *