Mobilny warsztat samochodowy – o swoim niebanalnym biznesie opowiada Jan Skawiński

On the go automobile help

Mobilny warsztat samochodowy to pomysł bardzo nowatorski w naszym kraju. Za granicą nie jest to może nic aż tak zaskakującego, jednak u nas z pewnością jest to duża nowość. Jest to również świetny pomysł na biznes, co udowodnił pan Jan Skawiński – właściciel takiej właśnie działalności, prawdopodobnie pierwszej w Polsce. Na czym polega fenomen tego przedsięwzięcia? Dlaczego tak bardzo się opłaca i pozwala przynosić duże zyski? Dlaczego szybko znajdują się klienci chętni skorzystać z usług pana Jana? Sprawdźmy to!

Warsztat samochodowy kojarzy się zawsze z miejscem, które ma swoją jasno określoną siedzibę. Może to być budynek, czy choćby garaż. Jednak rzadko kiedy warsztaty bywają mobilne, to znaczy dostępne w wielu miejscach na raz, niezależnie od swojej siedziby. W naszym kraju pionierem w tej kwestii jest właśnie pan Jan, który zrobił z tego świetny biznes. Tradycyjny warsztat musi się zmagać z różnymi trudnościami, jak wynajem nieruchomości w której będzie prowadzony, szukanie dogodnej lokalizacji którą będzie odwiedzać dużo ludzi i tak dalej. Dlatego też pomysł warsztatu stacjonarnego od początku nie podobał się naszemu bohaterowi. Niemniej bardzo pragnął on rozpocząć swoją przygodę z mechaniką na własną rękę, jako że przez wiele lat pracował w różnych warsztatach na etacie, jako zwykły mechanik. W końcu przyszedł czas by pomyśleć o założeniu własnej działalności firmowanej swoim nazwiskiem. I tak właśnie narodził się mobilny warsztat samochodowy pana Jana.

Warsztat, mimo iż mobilny, posiada również swoją lokalną siedzibę w garażu przy domu pana Skawińskiego. Niemniej jest to miejsce gdzie przeprowadzane są tylko poważniejsze naprawy, typu remonty silników bądź ich wymiany. Do zwykłych usterek pan Jan wyjeżdża swoim samochodem dostawczym, który to właśnie jest tytułowym mobilnym warsztatem. Dzięki temu do prowadzenia działalności nie są potrzebne dodatkowe lokale, ponieważ wszystko jest załatwiane w terenie. Warsztatowy dostawczak wbrew pozorom jest bardzo dobrze zorganizowany. W przestrzeni ładunkowej znajdują się wszystkie potrzebne narzędzia, jest również kompresor napędzany bezpośrednio przez silnik pojazdu, oraz najczęściej wykorzystywane części zamienne. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie naprawy auta na poboczu drogi, co oszczędza klientowi sporych pieniędzy na wynajem lawety i zholowanie pojazdu. Jeżeli sprawa jest poważna i nie można naprawić usterki na miejscu, pan Jan świadczy również usługę holowania swoim pojazdem, która jest wliczana później w cenę naprawy auta.

Trzeba przyznać, że pomysł pana Jana Skawińskiego jest bardzo nowatorski i dochodowy. Firmy świadczące usługi assistance ustawiają się w kolejce do rozpoczęcia współpracy z naszym bohaterem, dzięki czemu mogą świadczyć swoim klientom usługi naprawy samochodów na miejscu awarii. Oczywiście zaczyna się już pojawiać konkurencja, ale i tak nie umniejsza to w żaden sposób sukcesu pana Jana. Odkąd motoryzacja stała się powszechna istnieją duże sieci warsztatów, dlatego założenie kolejnego z nich nie byłoby niczym nadzwyczajnym, poza tym trzeba byłoby pokonać niemałą konkurencję. Dzięki pomysłowi na który wpadł pan Skawiński, dochód zaczął się pojawiać bardzo szybko, a etap pokonywania konkurencji praktycznie nie istniał.

Informacje na temat budowy własnego warsztatu samochodowe dostarczył portal nieruchomości Dominium.pl – mieszkania Kraków

2 komentarze “Mobilny warsztat samochodowy – o swoim niebanalnym biznesie opowiada Jan Skawiński”

  1. Mam pytanie odnośnie przewożenia i utylizacji odpadów takich jak oleje , płyny chłodzące i hamulcowe (materiały niebezpieczne) .Z tego co wiem przewożenie odpadów niebezpiecznych jest obwarowane rożnymi przepisami i nie można od tak sobie ich transportować, inaczej sam bym odwoził do zakładu utylizacji odpady żeby zaoszczędzić na transporcie który jest bardzo drogi.Poza tym naprawa pojazdu na parkingu pod blokiem jest zabroniona i zagrożona mandatem .Proszę o rozwiniecie tematu i poruszenie wyżej wymienionych kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *