Monitoring GPS – czym jest i czy warto z niego korzystać?

Monitoring GPS to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia i lokalizacji swojego samochodu. Pozwala on śledzić w czasie rzeczywistym położenie auta, a swoją popularność zyskał dzięki dużej skuteczności i pozytywnym opiniom użytkowników.

Czym zatem jest monitoring przez GPS ? Na jakiej zasadzie działa system ? Czy warto go używać ? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi informacjami w dalszej części.

Czym jest monitoring GPS ?

Lokalizator GPS to urządzenie elektroniczne małych rozmiarów, które umieszczone w pojeździe i dostarcza informacje o jego położeniu. Urządzenie dzięki modułowi GPS pobiera dane o swojej lokalizacji i przekazuje je na stronę internetową. Dzięki umieszczonej karcie SIM sygnał jest aktualizowany co kilka sekund. Śledzenie samochodów dzięki tej metodzie jest też bardzo skuteczne. Zasięg telefonii komórkowej, poprzez którą przekazywane są informacje — obejmuje cały kraj.

Lokalizowanie samochodów poprzez GPS jest też bardzo praktyczne i proste. Systemu nie trzeba stale nadzorować czy konfigurować. Raz zainstalowany może pozostawać w spoczynku przez długi czas. W razie konieczności zlokalizowania pojazdu wystarczy zalogować się na stronę internetową i pobrać dane. Dzięki nim będziemy w stanie namierzyć auto z dokładnością do kilku metrów i przekazać dane odpowiednim służbom.

Czy warto używać tej technologii ?

Leasing na samochodyOdpowiedz na to pytanie, jest jak najbardziej twierdząca. Lokalizacja samochodów doskonale nadaje się do monitorowania floty pojazdów firmowych lub jako zabezpieczenie. W przypadku kradzieży możemy w bardzo łatwy sposób sprawdzić, gdzie obecnie przebywa samochód, czy się porusza lub jakim szlakiem jechało. System ten jest też bardzo poręczny. Monitoring pojazdów nie wymaga łączenia z elektroniką samochodową i nie musi być wbudowywany w konstrukcje. Dyskrecja sprawia, że bardzo trudno go wykryć a do tego czasu przekazuje przydatne dane.

Jak zainstalować system ?

Gdy zdecydujemy się na użycie tego rozwiązania mamy dwie opcje do wyboru. Pierwsza z nich to skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w monitoringu pojazdów. Dostarczy ona sprzęt i będzie obsługiwała cały proces. W razie potrzeby dostarczyć odpowiednie dane. Jeśli potrafimy sami uruchomić moduł, możemy kupić go w sklepie samochodowym lub internecie i samodzielnie skonfigurować. W razie potrzeby sami też możemy odczytać dane na dedykowanej stronie internetowej.

4 komentarze “Monitoring GPS – czym jest i czy warto z niego korzystać?”

  1. Moim zdaniem wszystko zależy do jakiego celu ten gps ma być uzywany jeżeli do lokalnego uzytkowania to nie ma sensu bo jest to tylko strata czasu , przecież jak codziennie pokonujemy te same odcinki drogi , a w dalsza podróż wybieramy pociąg, autokar czy nawet samolot z dobrze nam znanego lotniska to mija się to z celem. Natomiast jeżeli ma być to nawigacja GPS do samochodów flotowych to o tym wszystkim co przedchhwilą napisałem należy zapomnieć , jak najbardziej moim zdaniem jest on bezwzglednie przydatny, u nas korzytsa się od transmobil i ma kilka dodatkowych funkcji jak tryb eco, czy możliwosć łącznia na lini spedytor kierowca,.

  2. Artykuł jest niepełny bo skoro ktoś wymyśla coś to złodziej zawsze wymyśli anty coś czyli jak ja zastosuje lokalizator gps to wsiada złodziej włącza zagłuszacz lokalizatora GPS i po temacie

  3. W firmie męża korzystamy z systemów GPS transmobil i przyznam szczerze, że nie spodziewałam się jak przez taką “drobnostkę’ będziemy mogli sporo zaoszczędzić między innymi na kosztach paliwa. Polecam rozwiązania tego rodzaju – teraz rozważamy jeszcze zastosowanie ich prywatnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *