Monitoring GPS

W przedsiębiorstwie zazwyczaj chcemy mieć jak największa kontrolę nad każdym aspektem działania firmy. Do tego i wielu innych zadań przydatny będzie monitoring GPS. Pozwala on na zlokalizowanie pojazdu na parkingu lub w przypadku gdy auto zostanie skradzione. Lokalizator samochodu najczęściej jest używany w firmach transportowych. Dzięki temu w łatwy sposób możemy dowiedzieć się jakimi drogami poruszają się kierowcy w firmie.

Co to jest?

Lokalizator to kompaktowe urządzenie do lokalizacji z wbudowanym akumulatorem o długiej żywotności. Monitoring za pomocą klipsa można przymocować praktycznie wszędzie i nie zajmie dużo miejsca. System lokalizacyjny działa wszędzie na świecie. Urządzenie tego typu są standardowym wyposażeniem w firmach transportowych, ale również klienci indywidualni coraz częściej przekonują się do jego zalet.

Jak to działa?

Monitoring to sprytny sprzęt, który pozwoli na szybkie odzyskanie auta w razie dostania się w niepowołane ręce. Jeśli uważasz, że dla twojego samochodu alarm to za mało, zakup lokalizator. Dzięki monitorowaniu pozycji pojazdu na bieżąco śledzenie samochodu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Monitoring radiowy jest lepszy niż system GSM, gdyż połączenie radiowe jest stabilniejsze i nie wymaga sygnału z satelity. Namierzanie za pomocą fali radiowych to przede wszystkim bardzo wysoka dokładność, ale też niezależność od sygnału i operatorów telefonii komórkowej. Instalacja urządzenia jest intuicyjna i nie wymaga wiele czasu.

Monitoring radiowy – zastosowanie

Współczesne lokalizatory są wykorzystywane nie tylko w flotach samochodowych. Mają wiele ciekawych zastosowań. Niektóre z nich są wyposażone w SOS. Podczas uruchomienia tego trybu samochód wysyła sygnały alarmowe w krótkich odstępach czasu. Dzięki temu jest przekazywana informacja, że kierowca znalazł się w niebezpieczeństwie. Ponadto, tego rodzaju urządzenie można zamontować również do roweru, a jak wiemy ten rodzaj pojazdu został upodobany sobie przez złodziei. Kolejne zastosowanie urządzenia to kontrola młodego kierowcy. Twój syn lub córka został kierowcą i chcesz wiedzieć gdzie i jak jeździ? Monitoring GPS pozwoli na komfortowe kontrolowanie pozycji samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *