Montażownica do opon – na co zwrócić uwagę dokonując wyboru?

W wyposażeniu serwisu ogumienia można znaleźć różne urządzenia, ale wśród nich jest przede wszystkim montażownica do opon. Przy użyciu tego narzędzia możliwe jest zdjęcie oraz nałożenie opony na felgę. Obecnie producenci proponują montażownice półautomatyczne oraz automatyczne. Wybór ostateczny wcale nie jest tak oczywisty jak się wydaje.

Na co zwrócić uwagę wybierając montażownicę do opon?

Coraz więcej pojazdów posiada opony Runflat. Jeszcze do niedawna były postrzegane jako luksusowy dodatek. Dziś mocno się to zmieniło. Dlatego warsztaty w pewnym sensie zmuszone są do inwestowania w montażownicę do opon z tym właśnie dodatkiem. Wybierając to urządzenie, bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na rozmiar kół, jakie będą przez nie obsługiwane. W sprzedaży dostępne są montażownice umożliwiające mocowanie felg od zewnątrz oraz od wewnątrz. Mocowanie zewnętrzne jest przydatne w przypadku opon z felgami aluminiowymi. Z kolei mocowanie od wewnątrz sprawdza się przy montażu opon na felgach stalowych.

Jaką montażownicę do opon wybrać?

Wybór montażownicy powinien zależeć od miejsca, w jakim będzie ona używana. Jeśli na przykład będzie służyła w serwisie wulkanizacyjnym, gdzie przeważającą działalnością jest wymiana opon, to najlepiej zdecydować się na montażownicę automatyczną. Dzięki temu praca będzie przebiegała sprawniej i wygodniej. Działanie tego urządzenia opiera się na pneumatyce, a sterowanie nim odbywa się przy użyciu pedała. Jeżeli usługi wulkanizacyjne są tylko dodatkiem w ofercie serwisu, bez sensu jest tak się wykosztowywać. W tej sytuacji lepszym wyborem będzie montażownica półautomatyczna.

Obecnie na rynku wybór montażownic do opon jest bardzo duży. Urządzenia te są proponowane przez wielu producentów. Wśród nich są proste i wyspecjalizowane montażownice w szerokim przedziale cenowym. Każdy może więc dopasować ją do swoich potrzeb i zakresu prac, jakie będą wykonywane z użyciem tego urządzenia. Ogromny wybór oferuje WulMax – https://www.wulmax.pl/pl/c/Montazownice-Do-Opon/155, gdzie możecie liczyć na szereg dobrych porad!

Wymiana opony na feldze nie jest możliwa w inny sposób, niż przy użyciu wyspecjalizowanej montażownicy. Wybrane urządzenie powinno zapewniać komfort pracy oraz bezpieczeństwo na maksymalnym poziomie. Montażownica ponadto musi charakteryzować się niezawodnością i dobrą jakością wykonania tej czynności. Warto więc rozejrzeć się przede wszystkim za sprzętem certyfikowanym, jednej z renomowanych marek. Trzeba pamiętać o tym, że zakup urządzenia to inwestycja na bardzo długie lata, więc nie zawsze powinno się sugerować niską ceną.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *