Moto detektyw – praca inna niż wszystkie

investigation_and_consulting_services_1204x850

Praca detektywa, to praca inna niż wszystkie. Bardzo wymagająca. Praca dla odważnych, inteligentnych, oraz cierpliwych. Tutaj żaden „Rambo” nic nie zrobi, choćby miał do dyspozycji kilka „Apaczy” i nierejestrowaną broń, bo praca detektywa, to nie żadne pole bitwy. No, chyba, że umysłowej. Detektyw, to człowiek taki jak my. Najczęściej jest to były policjant, czy pracownik celny. Środowiskowo związany z tym tematem. Oczywiście nie jest to priorytet. Zdarzają się detektywi nie mający nic wspólnego z byłą pracą na rzecz wywiadowni, czy to prywatnej, czy też państwowej.

Ktoś może mieć po prostu duży talent do wykonywania tej pracy i chciałby iść w tym kierunku bez względu na swoje pochodzenie, czy też „znajomości”. Detektyw zajmuje się przede wszystkim pomaganiem. Jest osobą postronną, więc nie angażuje się emocjonalnie w sprawy. A jak wiadomo, emocje nie są najlepszym doradcą. Tylko spokojnym umysłem można dostrzec to, czego nie zobaczy umysł pobudzony emocjami.

Co robi detektyw?

Zakres prac detektywa jest ogromny. Jeśli czujesz, że zdradza cię współmałżonek, lub wspólnik w biznesie kopie pod tobą dołki – zgłoś się do detektywa. Każdy detektyw posiada licencję, czyli zezwolenie na wykonywanie usług detektywistycznych, wydawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Natomiast Agencja Detektywistyczna może posiadać również koncesję w zakresie usług ochrony osób i mienia. Jest to ogólne zezwolenie na prowadzenie ochrony, wydawane przed konkretnego komendanta Wojewódzkiej Policji.

Ochrona osób i mienia również wymaga przygotowania detektywistycznego

Podajmy przykład: Ochrona firmy ma przewieść dużą sumę pieniędzy. Ludzie wybrani do ich transportu, powinni być wiarygodni pod względem zarówno fizycznym, jak i merytorycznym. Nie powierzymy swoich pieniędzy ochroniarzowi ze znacznym ubytkiem na zdrowiu (renciście, czy emerytowi). Ochroniarz powinien być sprawny. Poza tym to my – jako właściciele przewożonych pieniędzy – powinniśmy mieć jakie takie zaufanie do konwojenta. A co, jeśli konwojent jest podstawiony? Albo zwyczajnie chce „bryknąć” z naszą kasą? Od tego jest detektyw, aby zweryfikować i rozproszyć naszą niepewność względem konwojenta. Co jeszcze? Np. nasz współpracownik zbyt często zostaje w firmie po godzinach.

Tłumaczy się tym, że ma dużo pracy i musi kończyć ważne projekty

Jeśli sytuacja się powtarza, a zlecenia dziwnym trafem wciąż przejmuje konkurencja, powinniśmy się temu przyglądnąć bliżej. Czy aby na pewno my? Nie. Zrobi to detektyw w ramach swoich niekonwencjonalnych usług. A co jeśli żona szefa wciąż wodzi za nami swymi błędnymi oczkami? A to się przytrze w ciasnym korytarzu, a to nachyli znacznie nad naszym biurkiem. Czy zatem możemy jej odmówić? A co, jeśli ona jest jedynym powodem na to, abyśmy stracili naszą dobrze płatną i gwarantowaną umową pracę? Może to szef ją wysłał, aby się nas pozbyć „bez sądu?”. Detektyw także i taką niekonwencjonalną pracę potrafi zweryfikować i tym samym uniemożliwić biurowa intrygę. Ponieważ praca detektywa jest inna niż wszystkie.

Pomoc merytoryczną w opracowaniu artykułu podało nam biuro detektywistyczne Warszawa

Źródło: warszawa24.ovh

2 komentarze “Moto detektyw – praca inna niż wszystkie”

  1. A czy detektyw ma prawo robić mi zdjęcia bez mojej zgody i następnie wykorzystywać je w sądzie przeciwko mnie? Nawet jeżeli moje zachowanie powiedzmy nie jest do końca legalne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *