Motor Show Genewa 2015 z premierą Volvo V60 Cross Country

volvo-v60-cross-country

Marzec w świecie motoryzacji to miesiąc nowości i niesamowitych emocji. Temu, komu udało się pojechać do Szwajcarii na początku tego miesiąca miał okazję do odwiedzenia targów Motor Show Genewa 2015. A na nich same piękne rzeczy, bo aż 130 światowych i europejskich premier. W ciągu tych kilku marcowych dni na powierzchni 80 tysięcy m2 prezentowano samochody, akcesoria samochodowe i części, innowacje i nowoczesne rozwiązania, a w wśród nich niesamowite Volvo V60 Cross Country.

Kombi na bezdroża

Dotychczasowe, popularne i niezawodne kombi V60 doczekało się przeróbki. Ale nie byle jakiej. Volvo na wystawie w Genewie zaprezentowało bowiem w całej okazałości, przedstawiane wcześniej w Los Angeles, Volvo V60 Cross Country, nazywane kombi na szczudłach. To odpowiedź na zapotrzebowanie na samochody ekskluzywne, które mają możliwości, by wyjechać nimi poza drogi utwardzone. I, powiedzmy sobie szczerze, nawet jeśli nigdy dany egzemplarz nie wyjedzie poza asfalt, to i tak będzie robił ogromne wrażenie. Oczywiście w świecie motoryzacji to grzech nie skorzystać w możliwości, jakie daje auto. A Volvo V60 Cross Country ma ich wiele.

Prześwit, napęd, zawieszenie

Może nie jest to pierwsze kombi, które zyskało bardziej drapieżny wygląd, bo już wcześniej Volvo zrobiło z V70 prekursora Cross Country, ale V60 także robi wrażenie. W Volvo V60 Cross Country prześwit wynosi 200mm. To o 65 mm więcej niż w starym dobrym V60. Dodatkowo i obowiązkowo dla crossoverów ten model otrzymał wzmocnione zawieszenie oparte na podzespołach zapożyczonych z XC70. Mocno zmieniono w nim układ wydechowy, który jest teraz tak skonstruowany, by byle dołek czy górka nie wyrządził mu krzywdy. Nowością w tym modelu jest również układ kontroli trakcji, system zarządzania momentem obrotowym, który przekazywany jest na napędzane koła oraz widoczne osłony na zderzakach, progach i nadkolach. Koła z kolei będą wyposażone w wysokoprofilowe opony oraz felgi w rozmiarze 18 i 19 cali.

Mocny silnik, eko silnik, napęd na przód i na cztery

Volvo V60 Cross Country pojawi się w sprzedaży już za chwilę, a wraz z nim do wyboru pięć silników. Zarówno w benzynie będzie to mocna jednostka, bo 2.5 litrowy T5 z 250 KM, a także pięciocylindrowy turbodiesel 2,4 D4 181 KM i D5 215 KM, jak również coś dla ekomaniaków, czyli turbodiesel 2.0 Drive-E 181 KM. Wszystkie silniki oprócz Drive-E będą dostępne z napędem na przód lub cztery koła. Ekologia idzie za to w parze tylko z napędem na przód.

Volvo w Genewie

Warto wspomnieć również o innym aucie od Volvo, który miał swoją premierę na tegorocznych targach w Genewie. Mianowicie pierwszy na świecie podniesiony sedan, który idąc za bratem, również otrzymał tą samą nazwę, a mowa o niesamowitym Volvo V60 Cross Country, który ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Sprawdź wszystkie parametry nowego Volvo S60 Cross Country na stronie http://www.volvocars.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *