Motoryzacja to Twoja pasja? Czyli jak znaleźć zatrudnienie w motoryzacji?

Branża motoryzacyjna od dawna ma się bardzo dobrze i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie jakoś mocno zmienić. Nic więc dziwnego, że właśnie w tej branży zatrudnienia i bezpiecznej zawodowej przystani szukają osoby, które pasjonują się motoryzacją i chciałyby robić w życiu coś, co szczerze leży w kręgu ich zainteresowań. Jak znaleźć zatrudnienie w motoryzacji?

Aby pracować w branży motoryzacyjnej, trzeba mieć przede wszystkim doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności. Bez względu na to, czy chcemy prowadzić salon samochodowy, sklep z częściami zamiennymi, wypożyczalnię aut czy warsztat samochodowy, na wstępie trzeba ocenić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Potrzebna jest wiedza, kwalifikacje, ale już niekoniecznie studia wyższe. W branży motoryzacyjnej o wiele lepiej widziane są różnego rodzaju kursy, szkolenia czy inne mocno specjalistyczne formy nauki zamiast studiów, które w ciągu pięciu lat mogą nie nauczyć niczego konkretnego. Zanim więc zaczniemy szukać pracy w motoryzacji, dobrze jest więc najpierw zadbać o umiejętności i doświadczenie – w tej branży, podobnie jak w wielu innych, raczej nikt nie będzie skłonny do zatrudnienia całkowitego laika.

Warto wybrać się na praktyki

W branży motoryzacyjnej bardzo ważne jest doświadczenie i umiejętności, które najczęściej zdobywa się podczas praktycznej nauki zawodu. Warto więc nie tylko brać udział w kursach czy szkoleniach, ale również znaleźć sobie staże i praktyki w dobrze prosperujących firmach w interesującej nas branży. Dzięki temu można będzie niejako od kuchni poznać, jak pracuje się w motoryzacji, jak wygląda kontakt z klientami oraz czego jeszcze musimy się nauczyć. Warto znaleźć sobie praktyki czy staż jak najwcześniej, dzięki czemu po zakończeniu nauki będziemy mieć nie tylko wiedzę, ale również doświadczenie i praktyczne umiejętności, które na pewno przydadzą się w późniejszej pracy. Praktyk i stażów najlepiej jest szukać w dobrych, renomowanych i liczących się na rynku firmach o ugruntowanej pozycji. W takich przedsiębiorstwach można naprawdę sporo się nauczyć, ale nie tylko – informacja o praktykach w dużej i znanej firmie może być dobrym atutem w CV.

Aktywne poszukiwanie zatrudnienia

Firmy działające w branży motoryzacyjnej poszukują pracowników w podobny sposób jak wszystkie inne branże. Najczęściej możemy znaleźć ogłoszenia w internecie na branżowych stronach ogłoszeniowych. Osoby szukające pracy powinny więc regularnie przeglądać takie strony, a także mieć pod ręką przygotowane dobre dokumenty aplikacyjne, które są kompleksowo i profesjonalnie przygotowane. Chodzi o to, by móc od razu wysłać aplikację na interesujące nas ogłoszenie. Pamiętajmy też, że aktywne poszukiwanie pracy w motoryzacji wymaga sporej motywacji, czasem wielu tygodni poszukiwań. Ale efekty mogą być naprawdę satysfakcjonujące. Jeśli już znajdziemy wymarzoną pracę w branży, z pewnością zrobimy wszystko, aby móc zostać w niej jak najdłużej.

Przydatne informacje znajdziesz w artykule: Podanie o pracę – jak napisać?

Podobne tematy:

Pożegnanie z klasą – jak się zachować kiedy odchodzi pracownik?
Nie palmy za sobą mostów – o pracy i jej utracie rozmawiamy z Katarzyną Jopek specjalistką ds. HR
Wzory podań i pism służbowych – gdzie ich szukać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *