Myślisz o zakupie samochodu zza granicy dla Twojej firmy? Przemyśl najlepsze warunki wymiany walut

Rozmyślasz nad kupnem samochodów zza granicy dla siebie i swoich pracowników? Jak wiemy, pojazdy kupowane poza naszym krajem wiążą się często z wieloma zaletami. Mimo ceny ustalonej w obcej walucie są tańsze i najczęściej w lepszym stanie niż te z rodzimego rynku. Serwisowanie w autoryzowanym warsztacie nie wiąże się tam bowiem z tak ogromnymi kosztami jak w Polsce. Co za tym idzie, nie kupujemy kota w worku. W większości przypadków mamy pewność, że są to egzemplarze zadbane, a samochód nie ma „przekręconego” licznika czy kilogramów szpachli ukrytej pod lakierem.

Głównym problemem są w tym przypadku płatności. Pomijając kwoty związane z przerejestrowaniem pojazdu i przystosowaniem jego prawnego statusu do polskich warunków, musimy też zapłacić za niego w obcej walucie. Mamy wtedy trzy możliwości do wyboru: skorzystanie z banku, tradycyjnego kantoru lub kantoru internetowego.

Kurs bankowy:

Korzystanie z banku w celu zakupu waluty to najbardziej wygodna z możliwych opcji, które mamy do wyboru. Wystarczy przewalutować złotówki i kwotę uzyskaną w obcej walucie umieścić na koncie walutowym banku. Rozwiązanie wygodne i nieinwazyjne, jednak bardzo drogie. Kursy proponowane przez banki są najczęściej zawyżone. Co za tym idzie – jeżeli wymieniamy dużą kwotę pieniędzy, a taka niewątpliwie będzie nam potrzebna do zakupu samochodu, to możemy być stratni co najmniej kilkaset złotych w stosunku do pozostałych możliwości wymiany waluty.

Kantor tradycyjny:

Sposób wymiany waluty najpopularniejszy wśród Polaków. Stacjonarne kantory najczęściej proponują kursy odrobinę bardziej atrakcyjne od kursów bankowych. Na dodatek, możemy znaleźć je we wszystkich większych miejscowościach. Niestety, jest to nadal rozwiązanie kosztowne. Kantory tradycyjne bardzo często ustalają między sobą stawki, poniżej których nie schodzą. Co za tym idzie, znalezienie wśród nich placówki, która będzie proponować wyjątkowo atrakcyjne marże jest praktycznie niemożliwe.

Kantory internetowe:

easysend.plNajbardziej korzystna ze wszystkich prezentowanych opcji. Z ich usług korzysta coraz więcej Polaków. W 2014 roku e-kantory odnotowały rekordowy obrót aż 25 miliardów złotych. Ich działalność jest fenomenem zarówno w naszych granicach, jak i na skalę europejską. Co sprawia, że te portale są tak atrakcyjne dla potencjalnych klientów?

Po pierwsze, proponują one atrakcyjne marże. Dzięki temu, że nie muszą zatrudniać typowych kasjerów walutowych, którzy czekają czasem kilka godzin na jednego klienta. Nie muszą posiadać również lokum w atrakcyjnych lokalizacjach miast ani specjalnie przystosowanego biura ze wzmocnionymi szybami i sejfem w celuprzechowywania gotówki. E-kantory przez internet trafiają do klientów z całej Polski. Wszystko to sprawia, że mogą ustalać bardzo atrakcyjne stawki. W stosunku do tradycyjnych kantorów czy wymiany waluty w banku możemy w ich przypadku zaoszczędzić nawet 7-8 procent. Jest to bardzo duża różnica, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku kupna samochodu będziemy wymieniać wysoką kwotę pieniędzy.

Jak działają?

Wielu z Was zastanawia się zapewne, jak działają kantory internetowe. Do skorzystania z ich usług wystarczy posiadanie konta walutowego. Kantory internetowe działają całą dobę, a ich wymiana polega na przyjęciu na swój rachunek pieniędzy od klienta, a następnie odesłanie na jego konto walutowe obcej waluty. Proste, prawda? Największymi zaletami tego rozwiązania, oprócz atrakcyjnej ceny, jest wygoda oraz ogólna dostępność. Z usług e-kantoru możemy bowiem korzystać wszędzie, gdzie posiadamy dostęp do internetu. Jeżeli zatem zapomnieliście o wymianie waluty, a jesteście już w drodze po samochód dla Waszej firmy, to nic prostszego. Nie musicie już szukać stacjonarnego kantoru. Wystarczy połączenie internetowe, a e-kantor w przeciągu kilkunastu minut odeśle Wasze środki w wybranej przez Was walucie.

Gdzie można je porównać?

Jeżeli zatem zastanawiacie się nad tym, jak w najbardziej efektywny sposób zaoszczędzić na wymianie waluty, to kantor internetowy będzie idealnym rozwiązaniem. Listę wszystkich, najbezpieczniejszych e-kantorów, znajdziecie na stronie strefawalut. Posiada ona w swoich zasobach tylko najpewniejsze kantory internetowe i jest ich porównywarką. Wystarczy wpisać kwotę, którą chcesz uzyskać oraz wybrać samą walutę, a serwis dobierze najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Obsługa jest naprawdę banalna, co widać na załączonej grafice.

Źródło: http://strefawalut.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *