Najlepsze akcesoria do auta, które warto mieć

Nie trzeba być pasjonatem motoryzacji, aby docenić przydatność niektórych akcesoriów samochodowych. Ułatwiają jazdę, są przydatne w trakcie tras lub podnoszą poziom bezpieczeństwa pasażerów. Zobacz nasze must have gadżetów, które warto mieć w samochodzie.

Kanon przedmiotów przydatnych

Większość kierowców pewnie zgodzi się z twierdzeniem, że kłopoty z samochodem przytrafiają się w najmniej oczekiwanych sytuacjach, dlatego – jak to się mówi – „przezorny zawsze ubezpieczony”. Wśród niezbędnika każdego, kto przemieszcza się autem, powinny znaleźć się rzeczy, które w razie kłopotów mogą wybawić nas z opresji: kompresor, który podratuje koło z uchodzącym powietrzem, klucz, dzięki któremu odkręcimy uszkodzoną oponę, czy niezawodne kable, które pomogą w rozruchu, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa. Dobrze jest też przewozić wielofunkcyjne akcesoria i wyposażenie do samochodu, takie jak taśma gumowa, która sprawdzi się, jeśli trzeba będzie przewieźć jakiś niestandardowy i niewymiarowy przedmiot.

Dla poprawy własnego komfortu i bezpieczeństwa dobrze jest zainwestować w takie akcesoria, jak uchwyt na telefon, zaktualizowana nawigacja, czy choćby zestaw głośnomówiący, dzięki któremu unikniemy mandatu. Aby w naszym bagażniku panował ład i porządek, można zainstalować mu praktyczne organizery, dzięki którym żaden z przewożonych środków pielęgnacyjnych nie zmieni niespodziewanie swojego położenia.

Gadżety dla pasjonatów

Funkcjonalne akcesoria i wyposażenie do samochodu to jednak nie wszystko. Tylko prawdziwy fan motoryzacji wie, jak wielką radość mogą sprawić nietuzinkowe gadżety samochodowe. Nie chodzi o rzeczy takie jak rejestrator jazdy, czy czujniki parkowania, w które wyposażonych jest już naprawdę sporo wozów. Chodzi o wynalazki podnoszące standard, takie jak lodówka na napoje, czy ogrzewacz na zimowe mrozy. Osobom czułym na powstałe w samochodzie podczas długich tras zapachy z pewnością spodobają się neutralizatory brzydkich aromatów.

Producenci stają na wysokości zadania w kwestii rozpieszczania kierowców. Proponują akcesoria, takie jak podręczna ładowarka samochodowa do telefonu, dzięki której uchronimy się przed utratą kontaktu ze światem, czy transmiter FM, przy pomocy którego z głośników poleci ulubiona muzyka prosto z playlisty. Każdy, kogo dotknęła klątwa zaginionych kluczyków, zapragnie nieprawdopodobnego rozwiązania, jakim jest lokalizator. Wystarczy przypiąć go do breloka, a jeden z częstszych kłopotów dnia codziennego zniknie bez śladu.

Rozmaite udogodnienie proponowane kierowcom sprawiają, że jazda staje się jeszcze prostsza i bardziej przyjemna – nic, tylko korzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *