Napoje w podróży  – co powinien pić kierowca?

Długa podróż samochodem bywa nużąca, wyczerpująca i pozbawiająca energii. Kierowcy, którzy wybierają się w długą trasę powinni wiec dobrze się do niej przygotować. Warto pamiętać o drobnych przekąskach oraz zapasie napojów. Najlepszym rozwiązaniem będzie naturalna woda, która sprawdza się o wiele lepiej niż jakiekolwiek sztuczne soki czy napoje.

W czasie długiej trasy bardzo często zapominamy o prawidłowym nawadnianiu organizmu. Wiele osób ogranicza przyjmowane płynów, aby później uniknąć konieczności poszukiwania na trasie toalety. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż w ten sposób bardzo szybko możemy odwodnić organizm. A skutki odwodnienia są dosyć uciążliwe – czujemy się zmęczeni, pozbawieni energii, senni, a także stopniowo zmniejsza nam się koncentracja i zdolność do skupienia uwagi. A to w przypadku jazdy samochodem jest dosyć poważnym zagrożeniem. W czasie jazdy trzeba więc pić, ale trzeba również wiedzieć, jakie napoje będą najlepsze.

Niewskazana kawa i energetyki

Wiele osób podczas długiej podróży pije kawę, która dodaje energii i usuwa senność i zmęczenie. Niestety, w rzeczywistości nadmiar kawy nie pomaga naszemu organizmowi, a mu szkodzi. Kawa wypłukuje z organizmu wiele cennych minerałów, może też powodować dużo szybsze odwodnienie. Inni kierowcy wybierają napoje energetyczne, które mają szybko poprawić im koncentrację i usunąć zmęczenie. Popularne energetyki są wyjątkowo niezdrowe, zawierają wiele sztucznych substancji, które mogą powodować wiele dolegliwości. Nadmiar energetyków jest szkodliwy i warto ich unikać. Podobnie niewskazane są sztuczne napoje gazowane czy soki pełne cukru. Dodają one energii, ale tylko na chwilę, później cukier w naszym organizmie spada, a wraz z tym pojawia się senność, zmęczenie i znużenie. Co więcej, większość sztucznych napojów wcale nie gasi pragnienia, tylko powoduje, że jeszcze bardziej chce nam się pić. Nie są więc dobrym rozwiązaniem nie tylko w czasie podróży, ale w ogóle w życiu codziennym. Raz na jakiś czas można je wypić, ale w żadnym razie nie powinny być to napoje, które pijemy na co dzień.

Najlepsza zwykła woda

Najlepszym napojem w czasie podróży jest woda, która szybko nawadnia organizm i dodaje nam energii. Wodę najlepiej jest popijać często i w niewielkich ilościach, dzięki czemu zadbamy o regularne nawodnienie organizmu. Świetnym rozwiązaniem może być żywa woda, której skład jest optymalny dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Pamiętajmy, by wybierać dobrą wodę i zawsze sprawdzać jej skład mineralny. Choć powszechne przyjęło się, że woda mineralna jest doskonała dla naszego organizmu, czasem zawiera ona zbyt wiele składników mineralnych, które mogą być niekorzystne dla funkcjonowania nerek i innych narządów. Średnio zmineralizowana woda będzie więc dużo lepsza niż ta, która ma wysoką zawartość wszelkich minerałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *