Serwis Porsche – gdzie naprawiać i serwisować sportowe samochody?

Naprawa sportowych samochodów wymaga ogromnego zaangażowania, doświadczenia i odpowiednich umiejętności. Ze względu na swoją specyfikację są to pojazdy, które serwisuje się nieco inaczej niż auta przemieszczające się po zwykłych drogach. Trzeba im poświęcić więcej czasu oraz zwrócić szczególną uwagę na montowane części i skomplikowane remonty silników. Serwis Porsche i innych ekskluzywnych sportowych samochodów to złożony i wymagający proces. Są jednak firmy, które potrafią mu podołać.

Serwis Porsche w rękach profesjonalistów

ALDA Motorsports jest w branży już od ponad 40 lat. W tym czasie zajmowała się głównie naprawą samochodów luksusowych i sportowych, ucząc się łączyć profesjonalne i nowoczesne rozwiązania z dbałością o szczegóły. W ofercie firma posiada między innymi serwis Porsche, zajmując się najczęściej modelami takimi jak Cayenne, Panamera, 911 996, 997, 991, 964, oraz 993.

Na co składa się serwis Porsche?

Pierwsze spotkanie z samochodem polega na dokładnej diagnozie problemu. Specjalista dokonuje jej optycznie, wykonując odpowiednie pomiary, np. ciśnienia oleju czy szczelności układów, lub używając profesjonalnego komputera diagnostycznego. Nieprawidłowości w działaniu silnika monitoruje się poprzez sprawdzenie kompresji lub używając kamery endoskopowej w celu oceny komory spalania. Cały zabieg jest o tyle istotny, że silniki Porsche mają tendencję do uszkodzeń gładzi cylindrów. 

Serwis Porsche składa się na kompleksowe naprawy, mające na celu doprowadzenie samochodu do idealnego stanu. Wysokiej klasy fachowcy przeprowadzają kapitalne remonty silników, jak również naprawy i przeglądy skrzyń, regulację szpera, adaptację i kodowanie podzespołów, naprawy zawieszeń i hamulców oraz wymianę tarcz, klocków i amortyzatorów. Procesowi renowacji poddawane są też wnętrza samochodów, które czasem wykonuje się na nowo. 

Serwis Porsche a Motorsport

Serwis Porsche to nie tylko obsługa pojazdów poruszających po zwykłych drogach, ale i naprawa samochodów wyścigowych i przygotowanie ich do zawodów oraz eventów motorsportowych. Firma ALDA Motorsport zajmuje się także adaptowaniem aut cywilnych na potrzeby motorsportu. 

Wyścigi samochodowe to nierzadko ekstremalne warunki użytkowania pojazdu, w których testowi poddawane są wszystkie wykorzystane rozwiązania techniczne. Samochody sportowe Porsche mają złożoną budowę, ale i specyficzną charakterystykę, która sprawia, że awariom ulegają konkretne części pojazdów. W tym wypadku powłoki cylindrów silnika wykonane są z alusilu, co, w sytuacji nieprawidłowego użytkowania, może być przyczyną usterek.

Sportowe samochody mają też swoje specyficzne potrzeby. W modelach benzynowych trzeba pilnować odpowiedniej temperatury silnika i wykonywać serwis olejowy jeszcze częściej niż po standardowym przejechaniu 20 tys. km. 

Renowacja każdego modelu Porsche to złożony i czasochłonny proces, lecz doświadczona i wyspecjalizowana firma, która poświęci pojazdowi odpowiednio dużo uwagi będzie w stanie wykonać go sprawnie i na wysokim poziomie, tak aby samochód prezentował się jak z salonu. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *