Nie masz własnego motocykla? Wynajmij go

custom-250-barcelona-moto-rent-2-1

Motocykl, to coś więcej, niż tylko jazda od punktu „A” – do punktu „B”. Oczywiście, można nim tę trasę pokonać (tak samo jak samochodem, bryczką, pociągiem, nawet samolotem – jak kto woli). Ale nie o to w tym chodzi, by „tylko” przejechać w/w trasę. Jazda motocyklem to za każdym razem przygoda i niesamowita frajda, ponieważ wszystko to, co umknie nam podczas pokonywania trasy innym środkiem lokomocji, przy motocyklu mamy jak na dłoni.

Poza tym nikt nie zaprzeczy, że motocyklem można znacznie łatwiej poruszać się w korkach, oraz tam, gdzie samochód nie jest w stanie dojechać (wąskie drogi, trudno dostępne tereny, gdzie samochód mógłby jedynie po-buksować kołami i zwyczajnie odmówić nam posłuszeństwa. „Dwa koła” potrafią dotrzeć tam, gdzie „czterem kołom” nie starczy już tzw. „pary”.

Jakie warunki trzeba spełnić, by jeździć motocyklem?

Oficjalnie – to prawo jazdy kategorii „A”. Nieoficjalnie – to rozwaga, mądrość na drodze, umiejętność posługiwania się maszyną, która jest mniej stabilna, od „czterech kółek”, oraz zwykłe przewidywanie. Ale przewidywanie czego? Ano tego, co może się wydarzyć, jeśli nadmiernie ciśniemy manetkę z gazem. Choć w samochodzie jest tak samo, jednak na motocyklu nie mamy już ochrony z zewnętrznej blachy, ani poduszek powietrznych, chroniących nas od twardego punktu docelowego, do którego np. motocykl pędzi poza naszą kontrolą.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli jedziemy na motocyklu, to ani poduszka, ani blacha nas nie uratuje w razie utraty kontroli nad naszą maszyną. A więc rozwaga, to podstawowy warunek, chroniący nie tylko nas, ale także innych użytkowników dróg. Oczywiście, sam strój motocyklisty, oraz kask bardzo dobrze chronią kierującego, nie są jednak „zbroją iron-mena”. Poruszając się jakimkolwiek pojazdem, czy to jednośladowym, czy dwuśladowym, należy zachować rozwagę. Na motocyklu ta rozwaga powinna być podwójna.

Czy można wynająć motocykl?

Tak samo, jak samochód, motocykl można wynająć. Polecam wynajem motocykli w MotoRent – wypożyczalni działającej na terenie Trójmiasta mającej na stanie m.in. motocykle, do których wystarczy prawo jazdy kat. B. To właśnie tam można wypożyczyć odpowiednią maszynę i skorzystać z tras widokowych, podróżując na wynajętym motocyklu. Są to trasy bardzo korzystne dla naszych zmysłów, oraz doznań. Trasa Kaszubska, lub Nadmorska, otworzy przed nami całe piękno naszego kraju. Są to drogi o dobrej nawierzchni, posiadają długie proste, liczne zakręty, oraz urozmaicony krajobraz. Jeśli ktoś nie spróbuje, to nie zrozumie.

Motocykl może dostarczyć nam dużych przeżyć krajobrazowych. Jeździć na motocyklu, nie znaczy pędzić na „łeb na szyję”. Motocyklem zwiedza się nie tylko docelowe miejsca, także mijający nas krajobraz, który może umknąć nam podczas jazdy „opancerzonym w blachę” samochodem. Zwyczajnie – szerokość widzenia, zależy od punktu siedzenia. W samochodzie staramy się dotrzeć tylko do celu. Na motocyklu, oprócz dotarcia do celu, możemy podziwiać jego okolice. Warto zajrzeć na tę stronę i wynająć motocykl, aby np. lepiej poznać nasz piękny kraj, oraz przeżyć wakacje naszego życia.

Jeden komentarz dla wpisu “Nie masz własnego motocykla? Wynajmij go”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *