Ważna procedura niewymagająca interwencji chirurgicznej – USG

USG narządów jamy brzusznej to powierzchowna i bezbolesna diagnostyka narządów i tkanek miękkich, niewymagająca interwencji chirurgicznej ani innej. Technika daje prawie 100% informacji o stanie zdrowia narządów przewodu pokarmowego, ich lokalizacji i formie, zmianach w budowie, odchyleniach w funkcjonowaniu, w tym po urazach, pojawieniu się nowotworów nowotworowych. Podczas zabiegu lekarz bada narządy wewnętrzne znajdujące się pod przeponą. Na podstawie ustaleń z usg jamy brzusznej lekarz może zdiagnozować i przepisać optymalne leczenie.

Lekarze gastroenterolodzy zalecają co roku badanie ultrasonograficzne narządów jamy brzusznej.

Taki środek zapobiegawczy pozwoli na szybkie wykrycie choroby i terapeutycznie zapobiegnie jej rozwojowi na wczesnym etapie. Badanie narządów jamy brzusznej za pomocą fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczną diagnozą, która jest zalecana, w tym małym dzieciom i kobietom w czasie ciąży lub laktacji.

USG jamy brzusznej pozwala na wizualizację i ocenę stanu:

– Wątroba

-Trzustka
-Woreczek żółciowy

-Drogi żółciowe

-Śledziona.

Co umożliwia diagnostyka USG jamy brzusznej?

Diagnostyka ultrasonograficzna jamy brzusznej pozwala lekarzowi wiarygodnie zidentyfikować następujące patologie i choroby:

-nieprawidłowości narządów jamy brzusznej;

-trwające procesy zapalne;

-pęknięcia narządów z powodu urazów;

-marskość;

-wątroby;

-kamica żółciowa, kamienie nerkowe;

-nagromadzenie płynu w jamie brzusznej;

-obecność nowotworów w narządach i tkankach.

Przygotowanie do USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej wymaga niewielkiego wcześniejszego przygotowania.

Od stopnia, w jakim pacjent uważnie przestrzegał zaleceń lekarza przed badaniem, poprawność jego wyników zależy w dużej mierze od postawionej diagnozy. Przed diagnozą nie zaleca się picia słodkiej herbaty, kawy lub soków, żucia gumy, przekąsek z czekoladkami lub innymi produktami zawierającymi cukier.

Jeśli badanie USG zaplanowano na godziny poranne, pacjent musi przejść na post. Prowadzenie diagnostyki w ciągu dnia, a także u pacjentów z cukrzycą, pozwala na spożywanie słabej herbaty i tostów z mąki pszennej Na dzień przed zabiegiem badania ultrasonograficznego przewodu pokarmowego pacjentom zaleca się przyjmowanie leków zmniejszających zwiększone wytwarzanie gazu w jelicie, na przykład węgla aktywowanego. Diagnostyka ultrasonograficzna narządów otrzewnej i zaotrzewnowej trwa nie dłużej niż 15-20 minut. Wyniki badania mogą być krótko wyjaśnione przez lekarza diagnostę lub lekarza już leczącego podczas kolejnej wizyty.

Usg w renomowanej poradni ma wiele zalet:

-Nowoczesny, precyzyjny sprzęt

-Wysoko wykwalifikowani lekarze-diagności

-Komfort, który wynika z braku kolejek i dokładności początku ankiety z pre-nagrywaniem

-Zgodność wszystkich procesów ze standardami diagnostycznymi

-Przystępna cena

Aby zarejestrować się na USG narządów jamy brzusznej należy się skontaktować z wybraną poradnią, która na pewno znajdzie dogodny termin. To daje naprawdę szerokie możliwości działania w zakresie wczesnego wykrycia choroby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *