Opony Nokian WR A3

tires-913588_1920

Jakie opony wybrać na sezon zimowy?

Możliwości jest całe mnóstwo, ale najlepiej skorzystać z modeli sprawdzonej i cieszącej się bardzo dobrymi opiniami marki. Fiński producent, Nokian, ma w swojej ofercie opony przeznaczone dla samochodów osobowych z silnikami o większych mocach – model NOKIAN WR A3 jest dostępny w rozmiarach od 15 nawet do 20 cali. Wyróżnia się wysokim poziomem osiągów oraz wykonaniem z materiałów najwyższej klasy: na pewno sprawdzi się w samochodach premium. Opony te posiadają bardzo dobre parametry: indeks prędkości H wynosi max. 210 km/h, zaś indeks nośności – 91 przy maksymalnej wadze 615 kg. Są produkowane ze specjalnej mieszanki naturalnej gumy, krzemionki oraz oleju canoa: tworzywo to zapewnia dobrą przyczepność, również na mokrych drogach, oraz opóźnia proces zużywania się opony. Dzięki temu produkt jest bardziej przyjazny dla środowiska i ten fakt z pewnością zachęci do kupna osoby, dla których liczy się ekologia.

Testy opon w “Auto Bild oraz “Sport Auto”

W testach opon z 2012 roku magazyny „Auto Bild” oraz „Sport Auto” doceniły ich osiągi i uznały za produkty godne polecenia. NOKIAN WR A3 sprawdza się na każdym typie nawierzchni zimowej, zarówno na oblodzonej, zaśnieżonej drodze, jak i tej mokrej od deszczu lub innych opadów atmosferycznych. Te zimowe opony sprawdzają się zarówno na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni, jak również na mokrej drodze. Podczas projektowania modelu NOKIAN WR A3 uwzględnione zostały najnowsze technologie: opony charakteryzują się więc świetną przyczepnością, stabilnością jazdy oraz oszczędnością paliwa. Liczy się nie tylko bezpieczne i komfortowe prowadzenie samochodu, ale i ekologia – model NOKIAN WR A3 sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych oraz przy niskich temperaturach, a jednocześnie przyczynia się do niższego zużycia paliwa. Asymetryczna budowa bieżnika sprawia, że model doskonale trzymają się drogi; specjalne wyżłobienia powodują, że woda, śnieg i błoto pośniegowe są szybko odprowadzane spod opony.

Dzięki temu doskonale radzą sobie przy wykonywaniu nagłych manewrów, takich jak skręty czy hamowanie. Co więcej, opona wyposażona jest we wskaźnik zużycia bieżnika – pozwala więc na bieżące kontrolowanie jej stanu i jeśli produkt nie nadaje się do użytku w zimowych warunkach, kierowca zostanie o tym powiadomiony. Stabilna, cicha, idealnie trzymająca się drogi nawet mimo mokrej nawierzchni – opona NOKIAN WR A3 to najlepszy wybór dla aut osobowych w klasie premium!

Polecamy:
Opony zimowe w sezonie letnim – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *