Nowa czeska limuzyna

skodasuperb

Skoda Superb to jest z pewnością specyficzny samochód. To właśnie tutaj pod zupełnie niepozorną karoserią mamy ukrytą przestrzeń pasażerską, jaka idealnie pasuje do limuzyn z tej najwyższej półki. Właśnie w limuzynach najwygodniej podróżuje się na tylnej kanapie, tutaj jest podobnie. Model jest już na rynku dość długo, bo pierwsza generacja Superba trafiła na salony już w 2001 roku.

Skoda Superb  i moc

Superb gwarantuje ogromną przestronność kabiny, do tego pojemność bagażnika znacznie urosła w porównaniu do poprzednich modeli. Wóz ma przede wszystkim spełniać oczekiwania tych najwierniejszych klientów. Jednak idealnie będzie też pasował do potrzeb nowych grup zarówno z sektora biznesowego jak i prywatnego. Samochód osobowy tej marki to będzie strzał w dziesiątkę. Nowe samochody, a w szczególności modele Skody Superb pokazują wiele przydatnych rozwiązań. Mamy tutaj elegancką stylistykę plus dodatkowo sprawdzoną technikę Volkswagena. Do tego należy doliczyć bez wątpienia wysoki komfort jazdy, dobry stosunek ceny do jakości i co najważniejsze bezpieczeństwo.

Skoda gwarantuje solidność i jakość

Trzecia generacja Superba bez dwóch zdań kontynuuje w najlepszym możliwym wydaniu sukces limuzyny z Czech. Nowy Superb, co trzeba przyznać wygląda jako całość idealnie, został oparty o ósmą już generację Volkswagena Passata. Sam model korzysta jeszcze w pełni z wyjątkowo lekkiej platformy podłogowej, mamy też jednostki napędowe z Passata. Będziemy mieli do wyboru, jeśli chodzi o ten model aż 8 silników. Trzy z nich będą wysokoprężne, od 120 KM do 190 KM. Aż pięć z silników będzie benzynowych, przedział waha się od mocy w granicach 125 KM do 280 KM. Co warto dodać, z pewnością wszystkie z nich będą spełniać najnowsze normy emisji Euro 6. Za całe przeniesienie napędu odpowiadają przekładnie automatyczne typu DSG albo manualne. Jazda próbna takim autem to prawdziwa przyjemność.

Superb to limuzyna idealna

Jeśli chodzi o bagażnik w tym modelu to urósł aż do 625 litrów. Poza tym całkowicie zrezygnowano z niezwykle innowacyjnego systemu zmiennego otwierania pokrywy kufra Twindoor. Superb pokazuje nam bardzo prostą i zarazem elegancką formę wnętrza. Wszelkie materiały jakie zostały użyte do jego wykończenia są starannie dobrane i tylko najwyższej jakości. Samo nadwozie to dbałość o każdy detal. Pełno tutaj znajduje się ostro wykończonych krawędzi, nawet formy świateł mają wyjątkowo przyjazny trójkątny kształt. Do dyspozycji znajdziemy tutaj całe mnóstwo schowków, haczyków czy uchwytów. W drzwiach podobnie jak w poprzednich modelach znajduje się ukryty parasol, co tylko dodaje mu jeszcze bardziej szyku. Ilość wszystkich  systemów wpływających na bezpieczeństwo nie tylko czynne ale i bierne ogromnie zadziwia. Pod względem technicznym jest na najwyższym poziomie. Czeska limuzyna przeszła naprawdę gruntowną metamorfozę, stała się jeszcze bardziej wyrazista i dostojna. Auto wygląda jak zaradny biznesmen u progu kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *