Nowe technologie w branży motoryzacyjnej – co nas czeka w przyszłości?

Podobnie jak telefony komórkowe są teraz w stanie zrobić więcej niż tylko wykonywać połączenia, samochody mogą zrobić znacznie więcej niż tylko jeździć i parkować.

W ostatnich latach przemysł motoryzacyjny współpracował ze znaczącymi firmami technologicznymi, aby dostarczać pojazdy:

  • najbardziej zaawansowane,
  • najbezpieczniejsze,
  • najwygodniejsze.

Samochody stają się dużymi inteligentnymi urządzeniami z zaawansowanymi możliwościami hamowania awaryjnego, technologią mapowania dla autonomicznej jazdy, lepszą efektywnością paliwową i samochodami jako środkiem transportu.

Nie ma żadnych niedociągnięć, dzięki czemu samochody poprawiają życie kierowców i innych pojazdów w ich pobliżu pod względem bezpieczeństwa, przechodząc od punktu A do punktu B, przy mniejszym kłopocie i zapewniając nam rozrywkę podczas całego procesu. W nadchodzących latach oczekuje się, że przemysł motoryzacyjny będzie się rozwijał jeszcze bardziej, zbliżając nas o krok do bardziej połączonego i zdigitalizowanego środowiska. Aplikacja i rozwiązania technologiczne dla firm osadzonych w motoryzacji są jednym z takich postępów technologicznych, które dają kontrolę konsumentom, pozwalając im kupować, sprzedawać samochody za pomoca smartfonów.

Oto najbardziej przełomowe technologie, na które możesz liczyć w branży motoryzacyjnej w najbliższej przyszłości.

Pojazdy hybrydowe i elektryczne

Na rynku pojawia się mnóstwo elektrycznych i hybrydowych pojazdów, które mogą przejechać setki kilometrów po jednym ładowaniu. W ubiegłym roku sprzedano ponad 2 miliony pojazdów elektrycznych na całym świecie, a liczba ta ma wzrosnąć w najbliższej przyszłości, ponieważ coraz więcej producentów samochodów wdraża technologię pojazdów elektrycznych do swoich zakładów. W prawidłowej obsłudze rozwiązań technologicznych pomagają im firmy takie jak www.vernity.pl.

Pojazdy elektryczne stają się coraz bardziej przystępne, a firmy takie jak:

  • Hyundai,
  • Kia,
  • Toyota

sugerują, że inwestowanie w oszczędność paliwa może wkrótce zostać szeroko przyjęte na całym świecie.

Technologia pojazdów predykcyjnych

Sztuczna inteligencja ma odegrać ważną rolę w przyszłości przemysłu motoryzacyjnego, ponieważ możliwości predykcyjne stają się coraz powszechniejsze w samochodach, personalizując wrażenia z jazdy. Coraz więcej producentów stosuje algorytmy wykorzystujące dane do automatyzacji procesu ustawiania pojazdu, w tym system informacyjno-rozrywkowy samochodu i jego preferencje dotyczące zastosowań. Pojazdy stają się urządzeniami, które mogą łączyć się ze smartfonami i przyjmować polecenia głosowe, zmieniając interfejs użytkownika.

Przewidywalna technologia pojazdu może być również wykorzystywana w postaci czujników w samochodzie, które informują właściciela, czy pojazd wymaga obsługi przez mechanika. W zależności od przebiegu i stanu samochodu, technologia będzie w stanie oszacować jego wydajność, ustawić parkowanie w czasie rzeczywistym i poinformować użytkowników o wszelkich zagrożeniach bezpieczeństwa związanych z nieprawidłowym działaniem samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *