Od ciepłego płaszcza po ogrzany samochód, czyli bezpieczna jazda zimą

Od podjazdu do autostrady zablokowanie samochodu i powrót na drogę – zimą to wszystko może być uciążliwe. Jeśli nie zamieniłeś już swojego samochodu na skuter śnieżny, powinieneś być przygotowany na wszystko, czym zima może Cię zaskoczyć.

Po pierwsze, upewnij się, że twój samochód jest zimowy i gotowy. Następnie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby wyprawa do krainy czarów zimowych była bezpieczna.

Chroń swoją przednią szybę!

Główna zasada usuwania oblodzenia okien? Gorąca woda jest nie do przyjęcia, chyba że podoba Ci się ten odłamek szkła…Na początek uruchom samochód i włącz przednie i tylne odmrażacze, aby złagodzić lód i śnieg. Pomoże także rozgrzać samochód podczas pracy. Kiedy będziesz gotowy rozpocząć skrobanie lodu, wybierz plastikową skrobaczkę do lodu. Skrobaki z tworzywa sztucznego mają mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia lub zarysowania powierzchni szkła. Twoje wycieraczki nie zostały zaprojektowane do podnoszenia ciężkich przedmiotów. Używaj ich tylko po całkowitym usunięciu śniegu i lodu z przedniej szyby. Upewnij się, że Twój samochód ma dużo płynu w spryskiwaczach, zanim zjedziesz na drogi pokryte błotem, solą i piaskiem.

Odgarnianie samochodu

Po pierwsze … chcesz, żeby śnieg spadł z samochodu, ale prawdopodobnie chcesz uratować lakier. Wybierz szczotki przeznaczone do automatycznego usuwania śniegu i pozostaw łopatę w szopie. Cokolwiek robisz – nie zapomnij o dachu! W rzeczywistości nie wyczyszczenie samochodu w tym obszarze może być nielegalne. Nie chcesz, aby bryła lodu wielkości materaca odleciała z twojego samochodu na ulicę…

Nie zapomnij wyczyścić lusterek, świateł przednich i tylnych oraz tablic rejestracyjnych. Tlenek węgla nie jest sprawą do śmiechu, więc sprawdzaj rurę wydechową, aby upewnić się, że jest wolna od śniegu za każdym razem, gdy samochód jest uruchomiony.

Gdy będziesz gotowy, aby wyruszyć w drogę, przerzuć koła i zderzaki przednie i tylne, aby usunąć śnieg. A przede wszystkim, bądź ostrożny.

Jazda w śniegu i lodzie

Samochód przygotowany na zimę to świetny początek, ale to tylko część bezpiecznego równania jazdy zimą. Niech zimą Twoim stałym elementem outfitu będzie kożuch damski z kapturem a następnie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi jazdy, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo na śliskich drogach.

– Zwolnij. W normalnych warunkach należy zachować odległość trzech sekund między tobą a innym samochodem. Na drogach zimowych zwiększ to do pełnych 8 do 10 sekund. Tak, może to oznaczać powolną jazdę, ale odrobina cierpliwości sprawi, że będziesz znacznie bezpieczniejszy na drodze.

– Ruszaj we właściwy sposób. Unikaj pokusy, aby zakręcić kołami. Po prostu przekopiesz się w głębszą dziurę. Zamiast tego określ ścieżkę najmniejszego oporu między samochodem a twardym podłożem. Następnie usuń śnieg za i przed wszystkimi czterema oponami i swobodnie rozprowadzaj piasek lub ściółkę przed i za kołami napędowymi. Pamiętaj, że im bardziej wkopane są twoje przednie koła, tym większy opór przed ruchem w obu kierunkach. W związku z tym staraj się utrzymywać przednie opony tak prosto, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *