Odbyliśmy jazdę testową Suzuki SX4 S-Cross Hybrid. Sprawdź, co nam się podobało

Suzuki SX4 S-Cross Hybrid to bardzo interesujący model, który trudno jest jednoznacznie sklasyfikować. Teoretycznie to crossover, jednak pod względem ilości miejsca oraz pojemności bagażnika bliżej mu raczej do SUV-ów. To niezdecydowanie najwyraźniej nie przeszkadza nabywcom, ponieważ jest to jeden z lepiej sprzedających się modeli w gamie japońskiego producenta. Jakiś czas temu w ofercie pojawiła się wersja z napędem hybrydowym, którą postanowiliśmy sprawdzić. Poznaj nasze wrażenia z jazdy testowej Suzuki SX4 S-Cross Hybrid.

Napęd hybrydowy to najmocniejsza strona tego samochodu

Suzuki idzie niejako pod prąd, ponieważ wciąż konsekwentnie stosuje swoje klasyczne, przez niektórych uważane za archaiczne rozwiązanie – mild hybrid. Japoński producent chyba słusznie wychodzi jednak z założenia, że skoro coś działa, to nie ma sensu przy tym nadmiernie „grzebać”. A układ mild hybrid rzeczywiście działa świetnie.

W dużym skrócie: jednostka benzynowa 1.4 BOOSTERJET jest tutaj wspierana przez generator elektryczny dodatkowym momentem obrotowym 50 Nm. Dzięki temu znacząco wzrosła sprawność całego układu, a tym samym zoptymalizowano zużycie paliwa. Suzuki SX4 S-Cross Hybrid jeździ szybciej, lepiej przyspiesza, a przy tym zużywa znacznie mniej benzyny niż klasyczne odpowiedniki – realnie udało nam się osiągnąć wynik na poziomie 6 litrów w warunkach miejskich, co jest naprawdę dobrym rezultatem.

Zaletą układu mild hybrid jest również niezawodność. Niski stopień skomplikowania napędu przekłada się na brak jakichkolwiek problemów użytkowych, a to duża zaleta w świecie współczesnej motoryzacji.

Takie powinny być auta rodzinne

Samochody dla rodziny kojarzą się z przewidywalnością, nudną stylistyką i brakiem jakiegokolwiek polotu. Suzuki ma ten temat inne zdanie. SX4 S-Cross Hybrid jest świetną propozycją dla taty, który chce podróżować z rodziną wygodnie, bezpiecznie, a przy tym mieć zapewnioną przyjemność z jazdy.

Uwagę zwraca bardzo duża ilość miejsca w kabinie pasażerskiej. Na tylnej kanapie swobodnie można zamontować dwa pełnowymiarowe foteliki, a pomiędzy nimi zmieści się jeszcze szczupła osoba dorosła. Za to duży plus dla Suzuki.

Kluczowym elementem samochodu rodzinnego jest bagażnik. Jak pod tym względem wypada SX4 S-Cross Hybrid? Kufer w tym modelu ma pojemność 420 litrów, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tę klasę samochodów. Bagażnik spokojnie powinien pomieścić walizki na dwutygodniowe wakacje – zwłaszcza, że ma regularny kształt ułatwiający wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni.

Warto również wspomnieć o innych zaletach tego samochodu, jak spory prześwit wynoszący 180 mm (ułatwia podjeżdżanie pod krawężniki) oraz układ napędu na 4 koła ALLGRIP z czterema automatycznymi trybami jazdy.

Jeśli nasza krótka recenzja była dla Ciebie pomocna i zacząłeś poważnie zastanawiać się nad zakupem tego modelu, to koniecznie sam umów się na jazdę testową Suzuki SX4 S-Cross Hybrid. Możesz to zrobić w jednym z salonów autoryzowanego dealera japońskiej marki – MM Cars Suzuki w Katowicach, Zabrzu, Lubinie oraz Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *