Klapy oddymiające w warsztacie samochodowym – jak wybrać odpowiednie?

Warsztat samochodowy jest miejscem, które powinno być szczególnie zabezpieczone przed pożarem, wybuchem, a także wszystkimi szkodliwymi substancjami, jakie mogą pojawić się w czasie codziennej pracy. Warto wiec już na etapie projektowania budynku zadbać o to, by znajdowały się w nim wszystkie zabezpieczenia przeciwpożarowe, a także inne instalacje, które poprawiają bezpieczeństwo użytkowników obiektu.

W warsztacie samochodowym warto zadbać o zamontowane na dachu klapy oddymiające. To ważne w miejscu, w którym sporo jest spalin samochodowych, a często cała praca odbywa się w zamkniętych pomieszczeniach. Same sprawne systemy wentylacyjne mogą okazać się niewystarczające w momencie, gdy spalin będzie naprawdę sporo. Klapy oddymiające działają automatycznie, same się otwierają w sytuacji, gdy w pomieszczeniu dymu i spalin jest za dużo. Szybo usuwają zbędne, toksyczne substancje, co zwiększa bezpieczeństwo osób, które zajmują się codzienną pracą w warsztacie.

Jak wybrać dobre klapy oddymiające?

Klapy oddymiające można montować zarówno na etapie powstawania budynku, jak i już w gotowych obiektach. W tym pierwszym przypadku jest jednak zdecydowanie łatwiej, gdyż można po prostu wpisać się w prace budowlane i montażowe. Jeśli budynek jest już gotowy, a chcemy w nim zainstalować klapę oddymiającą w dachu, często trzeba będzie przeprowadzić generalny remont, zadbać o spełnienie wszystkich formalności związanych z zainstalowaniem nowej konstrukcji w dachu. Wybierając klapy dymowe, warto brać pod uwagę ich wielkość, przeznaczenie oraz funkcjonalność. W domu jednorodzinnym klapy są bowiem zupełnie inne niż w miejscach, w których jest dużo większe zagrożenie pożarem czy wybuchem. Dobrej jakości klapy powinny być lekkie, aby nadmiernie nie obciążać konstrukcji dachu, ale jednocześnie mocne, solidnie wykonane i odporne na uszkodzenia oraz negatywne działanie czynników atmosferycznych. Jeśli zdecydujemy się na klapy wykonane z przezroczystych materiałów, możemy dodatkowo doświetlić wnętrza, co pozwoli zaoszczędzić na energii elektrycznej zużywanej na oświetlenie pomieszczeń.

Przede wszystkim prawidłowy montaż

Aby klapy dymowe w stu procentach spełniały swoje zadania, powinny być nie tylko świetnie wykonane, mieć dobre parametry techniczne i być wyjątkowo trwałe, ale również muszą być odpowiednio zamontowane. Montaż jakichkolwiek elementów w połaci dachu wymaga bowiem szczególnej dbałości o szczelność i zabezpieczenie przed jakimikolwiek usterkami. Jeśli klapa będzie zamontowana niedokładnie, może się okazać, że będzie nieszczelna, a wilgoć i woda deszczowa będą dostawały się pod pokrycie dachowe i czyniły spustoszenie w elementach konstrukcyjnych budynku. W poszukiwaniu dobrej jakości klap dymowych oraz doświadczonych fachowców, warto zajrzeć na https://tech-plast.eu/klapy-dymowe. Doświadczeni specjaliści z uprawnieniami szybko i sprawnie dobiorą odpowiednie klapy oraz zamontują je w miejscu przeznaczenia. Dzięki temu inwestorzy będą mogli mieć pewność, że klapy są nie tylko dobrej jakości, ale również ich montaż nie będzie powodował żadnych problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *