Odpowiednia odzież dla personelu w restauracji – czym się kierować przy wyborze?

Tworzenie właściwego pierwszego wrażenia za pomocą ubrań personelu jest często pomijanym sposobem na przekształcenie zaintrygowanych smakoszy w lojalną bazę klientów. Możesz mieć największe szyldy, najjaśniejsze światła, najlepsze meble i zastawę stołową, najbardziej bogato zdobione i przepyszne naczynia, ale nadanie personelowi odpowiedniego wyglądu może zachęcić klientów i stworzyć to wszystko, co ważne, doskonałe pierwsze wrażenie.

Tematyczne restauracje mają łatwe zadanie, jeśli chodzi o tworzenie odzieży dla pracowników restauracji, która mówi językiem biznesu. Przychodzą tutaj na myśl kolacje z lat 50-tych z kelnerkami na wrotkach, ale jak stworzyć wizerunek marki pasujący do Twojej firmy? Jaka odzież gastronomiczna damska i męska będzie najbardziej odpowiednia?

Czerpanie korzyści z koloru

Stworzenie jednolitego koloru to świetny sposób na przyciągnięcie wzroku i przyciągnięcie klientów. Ale pamiętaj, aby wybrać kolory, które odzwierciedlają to, co oferujesz i atmosferę, którą próbujesz stworzyć. Używanie jaskrawych kolorów, takich jak czerwony i żółty, w środowisku zaprojektowanym jako relaksujące, przyniesie odwrotny efekt. Przeciwnie, jeśli użyjesz uspokajających i neutralnych kolorów w szybko zmieniających się restauracjach typu fast food, klient nie odczuje szumu, który próbujesz stworzyć.

Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę kolorowych koszul, fartuchów i bluz kucharskich, które pomogą Ci wprowadzić schemat koloru dokładnie taki jaki chcesz – od żywej czerwieni do bladej zieleni.

Pomyśl mądrze!

Wybór stroju, który emanuje profesjonalizmem i klasą, to świetny sposób na wywarcie trwałego wrażenia na patronach. Obsługa przez kogoś w kamizelce i dobrze wyprasowanych spodniach lub spódnicy kelnerskiej jest idealna dla ekskluzywnych restauracji, ponieważ klienci będą oczekiwać poziomu wyrafinowania pasującego do jedzenia. A gdy zostanie to zrobione poprawnie, działa to w każdej restauracji. Dla nowych firm, które chcą zdobyć przyczółek na już zatłoczonym, choć rosnącym rynku, wybór eleganckiego wyglądu może wzbudzić zaufanie, szacunek i poczucie wartości w klientach. Obsługa przez kogoś, kto jest dumny ze swojego wyglądu, pomaga klientom poczuć się wyjątkowo i ważnie, a także może wpłynąć na ogólne wrażenia z jedzenia.

Współczesny rynek daje to szczęście, że oferuje szeroką gamę profesjonalnej odzieży dla poczekalni, od koszul i spodni po kamizelki i krawaty, a wszystko to w szerokiej gamie kolorów, wzorów i krojów, które pasują do każdego pracownika recepcji. Przejście z koszulek polo i spodni na elegancki uniform może również pomóc rebrandingu Twojej firmy, tworząc na jej temat popularną opinię, aby zwiększyć liczbę odwiedzających.

Znajdź swoją niszę!

Jeśli profesjonalny wygląd nie jest tym, czego szukasz, wypróbowanie czegoś nieco innego może być dla Ciebie opcją. Jeśli twoją główną bazą klientów są młodzi, modni studenci, którzy chcą coś przekąsić, nie będą oczekiwać, że będą obsługiwani przez eleganckiego kelnera. Można też przemyśleć linię miejskiej odzieży frontowej, która idealnie pasuje do tych lokali w stylu casual.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *