Odpowiedzi na 7 najczęściej zadawanych pytań o taśmy LED

Chcesz dodać trochę nowoczesności do swojego otoczenia? Zatem nie możesz się pomylić z lampkami LED! Oświetlenie taśmowe LED (zobacz: )https://boxlab.pl/lampy-do-salonu jest:

  • stylowe,
  • wszechstronne,
  • opłacalne.

Jest dostępne w szerokiej gamie żywych kolorów i można uzyskać szybkie i łatwe zestawy pasków typu plug and play, a także lampki przewodowe zasilane z sieci. Ten artykuł zawiera odpowiedzi na niektóre najczęściej zadawane pytania od klientów dotyczące oświetlenia taśm LED. Nie widzisz swojego poniżej? Napisz pytanie w sekcji komentarzy.

1. Co to są lampki LED?

Lampki LED to cienkie paski taśmy zawierające małe chipy SMD, które emitują światło. Są wszechstronne i mogą być przymocowane do prawie wszystkiego, o długościach od jednego metra do pięciu metrów. Można je również przycinać na długość w zależności od potrzeb i są one dostępne z wodoodporną obudową, dzięki czemu można je używać w różnych miejscach. Najczęściej stosuje się je na balustradach, pod blatami kuchennymi, łazienkami, za zestawami kina domowego i jako oświetlenie akcentujące.

2. Czy diody LED można ściemniać?

Rzeczywiście są takie, ale musisz także upewnić się, że masz ściemnialny sterownik LED (chyba że używasz oczywiście zestawów plug and play). Wynika to z faktu, że lampki LED oparte są na źródle prądu stałego, które może być zasilane tylko przez sterownik, który przełącza źródło zasilania prądem przemiennym na prąd stały.

3. Czy lampki LED potrzebują sterownika?

Podczas gdy zajmujemy się sterownikami, jeśli nie używasz zestawów oświetleniowych typu plug and play, będziesz potrzebował sterownika, aby zasilić lampki. Po znalezieniu potrzebnego transformatora LED moc sterownika musi pokryć moc listwy, którą będzie zasilał, plus 20%; więc pięciometrowa długość listwy oświetleniowej z 60 małymi układami LED odpowiadającymi 25W wymagałaby sterownika LED o mocy 30 W.

4. Czy taśmy LED są bezpieczne?

Taśmy LED są tak bezpieczne, jak każde inne źródło światła elektrycznego, jeśli są prawidłowo zainstalowane i używane. Zawsze zalecamy skonsultowanie się z elektrykiem przy instalacji oświetlenia taśmowego z przewodem sieciowym.

5. Czy oświetlenie taśmowe LED jest tanie?

Tak – wystarczy spojrzeć na stronę https://boxlab.pl/zyrandol-do-salonu , aby się o tym przekonać:. Lampki LED są niezwykle tanie w eksploatacji. Wynika to z faktu, że LED przekształca 90% swojej energii w światło, dzięki czemu jest najbardziej opłacalnym źródłem światła na świecie. Na przykład koszt uruchomienia typowego paska świetlnego LED o mocy 10 W wynosi symboliczną kwotę rocznie. Weź równoważne źródło światła żarowego, a możesz oczekiwać, że wydasz dużo więcej rocznie na koszty energii!

6. Czy lampki LED są wystarczająco jasne?

mean well lpvZależy to od tego, gdzie chcesz ich użyć, ale możesz oczekiwać, że twoje nowe paski LED będą tak samo jasne, jak każde inne źródło światła. Są również dostępne z różnymi wartościami lumenów (jasności), aby zapewnić większą elastyczność.

7. Czy taśmy LED są wodoodporne?

Możesz uzyskać wodoodporne oświetlenie listwowe. Wodoodporne oświetlenie taśmowe jest szczelnie zamknięte w silikonowej rurce, dzięki czemu można z taśm led bezpiecznie korzystać praktycznie w dowolnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *