Oglądanie filmów online nie powodzi się? Skorzystaj z tych wskazówek!

Jeśli regularnie oglądasz filmy online przesyłane strumieniowo, prawdopodobnie doświadczyłeś wideo, które zamiast odtwarzać, jest buforowane. W takim przypadku możesz spróbować zresetować swoje urządzenia, aby sprawdzić, czy poprawi się jakość połączenia, przenieść urządzenia bezprzewodowe, w tym router, lub użyć niższego ustawienia jakości przesyłania strumieniowego, jeśli jest dostępne. Jeśli to się nie powiedzie, możesz skontaktować się z dostawcą transmisji strumieniowej lub usługodawcą internetowym w celu uzyskania pomocy.

Jeśli wideo nadal buforuje

Jeśli nie możesz zmusić programu online do przesyłania filmu wystarczająco szybko lub Netflix nie może dostarczyć filmu bez niekończących się przerw, łatwo się denerwować.

W najlepszym przypadku usługa przesyłania strumieniowego filmów pobierze ułamek multimediów przesyłanych strumieniowo z miejsca, z którego przesyłasz strumieniowo, co jest procesem znanym jako buforowanie, na tyle szybko, że nawet nie zauważysz. Ale jeśli Twoje połączenie jest wolne lub nasycone innym ruchem internetowym, to buforowanie może potrwać tak długo, że przeszkadza w oglądaniu filmu lub programu telewizyjnego.

Jeśli tak się dzieje, a film nadal się buforuje, możesz spróbować rozwiązać problem z połączeniem internetowym, aby sprawdzić, czy możesz je przyspieszyć. Upewnij się, że urządzenie jest połączone z odpowiednią siecią bezprzewodową lub, jeśli korzystasz z połączenia przewodowego, że wszystkie kable są prawidłowo podłączone.

Rozwiązywanie problemów z połączeniem

Rozważ ponowne uruchomienie routera internetowego i modemu, a także komputera, telewizora lub innego urządzenia do przesyłania strumieniowego, aby sprawdzić, czy poprawi to połączenie. Zanim to zrobisz, upewnij się, że zapisałeś wszystkie pliki, które otworzyłeś na urządzeniach i że nikt inny nie polega na Twoim urządzeniu, aby wykonać pracę, która może zostać przerwana.

Jeśli to nie pomoże, rozważ przeniesienie routera i urządzeń bliżej siebie, jeśli jest to możliwe, lub umieszczenie ich tak, aby mniej ścian oddzielało urządzenia i potencjalnie zakłócało sygnał bezprzewodowy.

Weź również pod uwagę natężenie ruchu w Twojej sieci. Na przykład, jeśli inne osoby w Twoim domu przesyłają strumieniowo multimedia oglądając filmy na https://gdzieonline.pl/, pobierają duże pliki lub grają w gry na tym samym połączeniu, połączenie może być przesycone.

Dostosowywanie ustawień przesyłania strumieniowego

Niektórzy dostawcy strumieniowego przesyłania filmów umożliwiają przesyłanie strumieniowe filmów lub programów telewizyjnych w niższej jakości, jeśli masz ograniczone połączenie. Na przykład możesz mieć możliwość strumieniowego przesyłania treści w rozdzielczości standardowej, a nie wysokiej. Sprawdź swojego dostawcę i ustawienia online, aby sprawdzić, czy jest to możliwe, i spróbuj użyć ustawienia niższej jakości, jeśli jest to możliwe, aby skrócić czas buforowania.

Skontaktuj się z dostawcami usług

Jeśli masz nieoczekiwane problemy ze strumieniowaniem wideo, możesz skontaktować się z dostawcą usług internetowych lub dostawcą multimediów strumieniowych, aby poprosić o pomoc. Jeśli problem występuje w wielu usługach przesyłania strumieniowego lub jeśli normalne korzystanie z Internetu wydaje się powolne, może to być problem z usługodawcą internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *