Ogrzewanie warsztatu samochodowego – na co się zdecydować?

Prowadzenie warsztatu samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób, które znają się na branży motoryzacyjnej, dysponują świetnym sprzętem i jeszcze lepszymi pracownikami. Warto jednak już na starcie działalności zadbać o rozwiązania, które zapewnią komfort codziennej pracy, a jednocześnie będą bezpieczne w użytkowaniu i tanie.

Ogrzewanie warsztatu samochodowego to kwestia o tyle istotna, że często warsztaty zlokalizowane są we wnętrzach magazynowych, starych i nieogrzewanych obiektach, a także w innych budynkach, w których trudno o standardowe instalacje grzewcze. Dlatego też trzeba już na samym początku działalności szukać sprawdzonych rozwiązań do ogrzewania pomieszczeń. W niektórych warsztatach ogrzewanie jest doraźne i elektryczne. Nie jest to jednak opcja ani wydajna, ani tym bardziej oszczędna. Zdecydowanie lepiej jest myśleć długofalowo i sięgać po takie rozwiązania, które łączą w sobie kwestie ekonomiczne oraz dbałość o środowisko naturalne.

Wydajne i sprawdzone pompy ciepła

pompy ciepła świetokrzyskieW warsztacie samochodowym można z powodzeniem zainstalować pompy ciepła. Są to nowoczesne urządzenia, które należą do instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Pompy pobierają bowiem energię cieplną z gruntu lub z otoczenia. Są bardzo trwałe, sprawne i wydajne. Nie potrzebują paliwa, co sprawia, że nie są kosztowne w utrzymaniu. Co więcej, nie generują żadnych toksycznych spalin czy szkodliwych gazów. Pompa ciepła do codziennej pracy wymagaj jedynie energii elektrycznej i to w niewielkich ilościach. Dobrym rozwiązaniem może więc być inwestycja w panele fotowoltaiczne, które również świetnie się sprawdzą do wytwarzania prądu na potrzeby warsztatu. Panele plus pompa ciepła pozwolą na zapewnienie ogrzewania budynkowi, a także na uniezależnienie się od dostawcy prądu. To spora inwestycja na początku, ale z biegiem czasu szybko się zwraca i powoduje same oszczędności.

Piece niskoemisyjne

Dobrym pomysłem grzewczym do warsztatu samochodowego mogą być również niskoemisyjne piece na pellet, które w ostatnich latach również zyskują na popularności. Piece są wykonane z wysokiej jakości komponentów, zapewniają wygodne i bezproblemowe użytkowanie, są w pełni zautomatyzowane. Paliwem w piecach jest pellet, a więc drewniany materiał naturalny, który ulega prawie całkowitemu spalaniu. Nie generuje więc dużych ilości spalin, jest tez w stu procentach bezpieczny dla środowiska, gdyż nie zawiera sztucznych substancji. Piece na pellet są dostępne w różnych wersjach, rozmiarach i modelach, dzięki temu bez problemu można znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do potrzeb warsztatu samochodowego. Dzięki piecom na pellet można znacznie zaoszczędzić na ogrzewaniu, które z sieci miejskiej może być wyjątkowo drogie.

Jeden komentarz dla wpisu “Ogrzewanie warsztatu samochodowego – na co się zdecydować?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *