Kurs operatora CNC – jak długo powinien trwać?

Operatorzy CNC to fachowcy, na których jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Doświadczeni specjaliści, którzy potrafią pracować na obrabiarkach CNC bez problemu znajdują zatrudnienie w zakładach przemysłowych, które stawiają na rozwój, nowoczesne technologie i zaawansowane technologicznie urządzenia.

Aby pracować przy obrabiarkach CNC, trzeba mieć nie tylko dobre chęci, ale również kwalifikacje. Do maszyn tych dopuszczane są osoby, które są odpowiednio przeszkolone i gwarantują bezproblemową i profesjonalną obsługę maszyn wykonujących skomplikowaną i wymagającą pracę. Jeśli ktoś widzi swoją przyszłość w obsłudze tego typu maszyn, musi na początku wybrać się na kurs, po którym uzyska odpowiednie kwalifikacje i certyfikat, który będzie potwierdzeniem jego dodatkowych uprawnień zawodowych. Tego rodzaju kursy nie są czasochłonne, nie trzeba więc spędzać na nauce wielu tygodni czy nawet miesięcy.

Ile trwają kursy CNC?

Kursy CNC organizowane są przez specjalistyczne jednostki szkoleniowe, które zajmują się przygotowywaniem specjalistów dla konkretnych branż. Standardowo kurs CNC trwa od 30 do 50 godzin. Jeśli decydujemy się na naukę w tygodniu, możemy więc cały kurs zrobić w 4-5 dni. Jeśli natomiast wybieramy opcję nauki weekendowej, trzeba będzie poświęcić na tego rodzaju naukę co najmniej kilka tygodni. Nauka na kursie operatora CNC jest tak zaplanowana, aby główny nacisk kładziony był na praktyczną naukę. Kursanci poznają wszystkie skomplikowane urządzenia i pod okiem doświadczonych fachowców uczą się ich prawidłowej obsługi. Oczywiście, nauka teoretyczna również jest przewidziana, jednak zdecydowanie więcej uwagi poświęca się lekcjom praktycznym. Zanim zdecydujemy się na konkretny ośrodek szkoleniowy, warto sprawdzić ofertę różnych firm organizujących kursy, zapoznać się z opiniami na ich temat, sprawdzić, czy absolwenci kursów faktycznie znajdują zatrudnienie i są cenieni przez firmy działające w tej branży.

Gdzie może pracować operator CNC?

Popularność wykorzystywania nowoczesnych maszyn do obróbki metalu i innych tworzyw rośnie nieustannie. Zakłady przemysłowe stają się coraz bardziej skomputeryzowane i zautomatyzowane, co wpływa na jakość i tempo odbywającej się w nich produkcji. Sprawdzoną firmą w branży nowoczesnej obróbki jest TopZal, której oferta jest wyjątkowo rozbudowana, a jednocześnie sprawdzona. Operatorzy CNC mają wiele możliwości zatrudnienia w zakładach pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zdobyte w kraju uprawnienia są bowiem honorowane także przez zagranicznych pracodawców. Kwalifikacje, które można zdobyć w czasie intensywnych kursów często dają więcej możliwości zatrudnienia niż wieloletnia nauka chociażby na studiach. Jeśli ktoś szuka nowej drogi zawodowej, chce się szybko przekwalifikować, bo jego dotychczasowa praca i zawód nie dają satysfakcji finansowej, kurs operatora CNC może być bardzo dobrym pomysłem.

Usługi toczenia CNC - Radmot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *