Różne style orurowania – czego możesz od nich oczekiwać?

Pojazdy z poduszkami powietrznymi muszą mieć orurowanie z kompatybilnym systemem mocowania poduszek powietrznych. Informacje te można znaleźć u producentów, którzy często wymieniają te modele jako kompatybilne z poduszką powietrzną.

Jest również prawdopodobne, że Twój pojazd jest wyposażony w funkcje bezpieczeństwa, takie jak:

  • radarowy tempomat,

  • czujniki parkowania,

  • ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu,

  • systemy hamowania awaryjnego.

W takim przypadku upewnij się, że orurowanie które wybierzesz jest również kompatybilne z funkcjami bezpieczeństwa.

Style

Style orurowania zależą od modelu pojazdu i mogą się różnić w zależności od marki.

1. Pojedyncza obręcz: mają pojedynczą obręcz nad chłodnicą pojazdu przymocowaną do części zderzaka. Oferują dobry kompromis między ochroną przedniej części a wagą.

2.Zderzak: Jest to najbardziej podstawowa ochrona przedniej części pojazdu i zapewnia większe bezpieczeństwo nad fabrycznym błotnikiem.

3. Jest też orurowanie Fiat Ducato, które waży najwięcej, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę. Potrójny drążek do obręczy jest niezbędny, gdy podróżujesz w strefie narażonej na uderzenia zwierząt.

Chociaż każdy typ orurowania wygląda tak samo, ma wiele subtelnych różnic – dlatego kupuj tylko wtedy, gdy masz 100% pewności, że orurowanie może cię chronić. Napęd 4x4 może być obciążony różnymi rodzajami orurowania, aby pomóc chronić pojazd. Niektóre z nich mogą być czysto estetyczne, ale większość służy do określonego celu: ochrony pojazdu przed uderzeniami.

Orurowanie to wyprodukowane kawałki pręta, które chronią przednie panele – one zazwyczaj wykonane ze stali i zapewniają ochronę podczas jazdy w terenie, przyjmując uderzenia lub ocierając się o przeszkody, takie jak drzewa, ściany kolein lub głazy.

W jaki sposób chronią Twój pojazd?

Orurowanie w Twoim pojeździe może być delikatne gdy samochód spotka się z uderzeniami i kosztowne w naprawie w przypadku uszkodzenia. To sprytna inwestycja, która chroni panele przed nieprzewidzianymi uderzeniami, zadrapaniami lub otarciami.

Poza tym – świetnie nadają się do osłaniania przed głazami, drzewami, błotnistymi ścianami. Zależy to od tego, jak ekstremalne planujesz swoje przygody, ale działają one jako dodatkowy poziom ochrony przed wszystkim, co uderzy w przednie panele boczne. Zamiast bezpośrednio uderzać w przednie panele boczne, Twój pojazd będzie się „ślizgać”, stukać lub ocierać o przedmiot jakim jest orurowanie. Oznacza to, że uszkodzenie jest izolowane do mocniejszego (stalowego) pręta, który może wytrzymać obciążenie i zazwyczaj jest łatwy do naprawy lub zatuszowania.

Takie orurowania są łatwe do zamocowania i zdejmowania, mocne i zapewniają spokój. To czyni je idealnymi do pracy w ochronie Twojego pojazdu. Nie musisz też kupować gotowych, możesz też wykonać niestandardową pracę produkcyjną, zamawiając typ orurowania dopasowany do dowolnej konfiguracji samochodu. Dzisiaj wszystko jest możliwe, a jedyną granicą jest budżet którym dysponujesz, aby to zrobić. Nic więcej nie stoi na przeszkodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *