Jakie parametry są kluczowe podczas wyboru wyciągarki elektrycznej?

Wyciągarka samochodowa – jak wybrać wyciągarkę do off-roadu?

Poznaj podstawowe parametry wyciągarki elektrycznej. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać sprzęt tego typu, gdy wyruszysz w trasę.

Wyciągarki elektryczne to idealny sprzęt do wielu zastosowań – poznaj je!

Wyciągarki elektryczne służą kierowcom różnych pojazdów na ich trasach niezależnie od warunków terenu. To nie tylko sprzęt przeznaczony dla off-roadu, ale też przewozu towarów, do użytku codziennego na roli. Warty wspomnienia jest fakt, że wielu kierowców decyduje się także na nabycie wyciągarki elektrycznej do pojazdów osobowych, których przeznaczeniem nie jest jazda w ekstremalnych warunkach. Sporadyczna ekspozycja na lód, błoto, grząski grunt, to coś, co zdarzyć się może każdemu, kto chociaż na moment zbacza z głównych tras. W celu redukcji kosztów pomocy drogowej kierowcy decydują się na zakup takiego sprzętu, by być pewnym w trasie, że żadne nieoczekiwane zjawisko nie przeszkodzi im w dotarciu do celu. Dla z nich wielu ważny jest fakt, że niespodziewane wydarzenie nie uziemi ich  na dłuższy czas i nie spowoduje nieprzewidzianych wydatków. Dla skutecznego użytkowania i wyboru ważna jest jednak kwestia rodzaju wyciągarki i jej parametrów. Nie każda wyciągarka nadaje się do każdego zastosowania. Dowiedz się o tym więcej!

Kluczowe parametry podczas wyboru wyciągarki elektrycznej

Wyciągarki elektryczne muszą charakteryzować się odpowiednim uciągiem. Najlepiej jest, gdy wynosi on dwukrotność masy naszego pojazdu lub jest jego maksymalną wagą pomnożoną przez 1,5. Szacunki zawarte w specyfikacji nie uwzględniają sytuacji ekstremalnych. Wyboisty teren, błoto, bagna – to wszystko zwiększa tarcie i utrudnia pracę wyciągarki. Kolejną ważną kwestią jest rozstaw śrub.Jeśli mamy wątpliwości w tym aspekcie, warto porozumieć się ze sprzedawcą.W skutecznym użytkowaniu liczy się długość liny. Komfort zapewni 20 – 30 metrów. Parametry fizyczne związane z wyciągarką samochodową też są istotne. Chcemy w końcu, by była jak najlżejsza i możliwie jak najbardziej wytrzymała.

W trakcie analizy tych parametrów pojawia się jeszcze jedno pytanie: Czy warto decydować się na inny typ wyciągarki? Istnieją przecież znacznie tańsze wyciągarki ręczne i bardziej zaawansowane wyciągarki hydrauliczne. Pamiętajmy, że w większości przypadków warto postawić na wyciągarkę elektryczną. Jej zaletą jest rozmiar – nie jest specjalnie duża, cena – dobre wyciągarki elektryczne nie muszą kosztować fortuny, wydajność – niskim kosztem zyskujemy dostęp do ogromnej mocy, komfort pracy – wyciągarka ręczna wymaga więcej czasu i też trochę wysiłku z naszej strony. Wyciągarka hydrauliczna sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach – warsztatach, różnego rodzaju halach produkcyjnych. Z kolei wyciągarka ręczna to rozwiązanie budżetowe i lekkie – można je rozważać pod kątem wyciągania niewielkich pojazdów.

Kluczowe parametry podczas wyboru wyciągarki elektrycznej

To, co jest najważniejsze – wytrzymałość wyciągarki

Wytrzymałość wyciągarki elektrycznej to kolejny parametr, który musisz wziąć pod uwagę. Niestety, wcale nie jest łatwo dostać wystarczająco wydajną wyciągarkę, która będzie pochodzić od sprawdzonego sprzedawcy. Warto więc stawiać na rodzime, sprawdzone rozwiązania. Firma Dragon Winch przez ponad 20 lat działalności zdobyła uznanie na kilku dużych rynkach. Polska jakość jest już legendarna, a wspieranie rodzimej marki zawsze powinno być mile widziane – patriotyzm gospodarczy to trend XXI wieku!

Zapraszamy także do lektury niezwykle praktycznego artykułu – Wyciągarki samochodowe – niezbędnik każdego miłośnika jazdy w terenie. Fani off-roadu na pewno docenią zawarte tam informacje.

Polecamy:
Samochody na prąd – to jest to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *