Patenty na prezenty – co wybrać?

Zbliżające się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia skłaniają do refleksji. I często dotyczy ona prezentów, które zamierza się wręczyć bliskim oraz znajomym. Wybór takich podarków pozornie nie powinien być trudny. W końcu asortyment współczesnych sklepów jest ogromny. Dla każdego znajdzie się zatem coś ciekawego. Problem jednak w tym, by upewnić się, co dla drugiej osoby będzie interesujące.

Prezent praktyczny
Wiele osób w ogóle nie uznaje ich za prezenty. Uważają, że wręczenie mamie nawet najlepszej patelni czy zestawu garnków to nietakt. Przypomnienie o obowiązkach i sposób na podkreślenie pełnionej przez nią roli domowej kucharki. Co jednak, gdy mama o tej patelni czy garnkach marzy? Bo ułatwią jej codzienne przygotowywanie kolacji, którą potem będzie mogła zjeść z bliskimi. Prezenty nie muszą być niepraktyczne. Wręcz przeciwnie, czasami warto kierować się rozsądkiem i postawić na coś, co przyda się danej osobie. Warto też zafundować coś oryginalnego – ciekawe pomysły na prezent dostępne są na stronie http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty/prezent-dla-niego.html – nie tylko dla mężczyzn.

Prezenty wymarzone
Ludzie często mają marzenia, których na własną rękę nie są w stanie spełnić. Przykład? Egzotyczna podróż czy szkolenie, na które nie ma się czasu z uwagi na inne obowiązki. Dlatego w ramach bożonarodzeniowego prezentu czasami można zrobić wspólnie z innymi zrzutkę i podarować drugiej osobie jej marzenie. Podróż na koniec świata nie musi być droga, zwłaszcza jeżeli zaplanuje się ją wcześniej i skorzysta z pomocy Internetu. A jeżeli ktoś chce pójść na kurs, ale przez opiekę nad dziećmi nie jest w stanie wygospodarować wystarczającej ilości czasu, można zaoferować swoją pomoc w charakterze opiekuna kilka razy w tygodniu. Takie prezenty wiele znaczą, ponieważ są idealnie dopasowane do oczekiwań obdarowywanego.

Słuchać życzeń
Wybór trafionego prezentu nie musi być trudny, jeżeli dobrze słucha się drugiej osoby. Ludzie często mówią o swoich pasjach, dzielą się zainteresowaniami i nie ukrywają, co jest dla nich ważne. Wystarczy słuchać w ciągu roku, by w grudniu nie mieć problemu ze znalezieniem pomysłu na prezenty. Nie ulega wątpliwości, że łatwiej mają pod tym względem kobiety. Paniom naturalniej przychodzi słuchanie, choć nie jest to oczywiście niepodważalna reguła. Panowie też mogą się wysilić. A ostatecznie zawsze pozostaje zapytać wprost. Jeżeli mimo takiej bezpośredniości wciąż chce się zrobić niespodziankę, rozwiązaniem będzie prośba, by dana osoba wskazała kilka upragnionych prezentów.

Prezent dla szefa
W wielu firmach panuje mniej lub bardziej nieformalny zwyczaj wręczania sobie prezentów. Pół biedy, gdy chodzi o bliskich współpracowników, których się dobrze zna. Co jednak wręczyć przełożonemu? By nie urazić nachalnością, nie spoufalać się, ale też nie wyjść na sknerę? Najlepiej postawić na gadżet, związany z profilem działalności firmy. To bezpieczny pomysł, który sprawdzi się zawsze w przypadku braku nomen omen innych pomysłów. W końcu wiele osób dobrze zna swoich szefów i wiedzą, co może im się spodobać. Warto rozważyć wspólny prezent, na który złoży się cały zespół. Wówczas i jednostkowa odpowiedzialność jest znacznie mniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *