Pierwszy samochód – czy warto brać na kredyt?

Kupno pierwszego auta to dla wielu osób jeden z pierwszych poważnych wydatków w życiu. Nic więc dziwnego, że samochód wybieramy długo i nie decydujemy się na pierwszy lepszy model. Podobnie powinno być w przypadku finansowania zakupu auta. Nie warto sięgać po ogromne kredytowanie, gdy mamy w planach szybką zmianę samochodu.

Jeśli swoje pierwsze auto kupuje świeżo upieczony kierowca, powinien stawiać na starsze modele i roczniki i absolutnie nie brać się za zakup auta z salonu. Warto zdecydowanie mieć nieco słabsze auto, którego nie będzie szkoda, gdy zarysujemy je w czasie parkowania czy innych manewrów na drodze. Jeśli jednak pierwsze auto kupujemy w momencie, gdy jesteśmy już doświadczonymi kierowcami, możemy sobie pozwolić na taki model, który jest idealnym autem dla nas. Oczywiście w granicach rozsądku. Nigdy nie należy porywać się z motyką na słońce, czyli kupować na kredyt takie auto, na które po prostu nas nie stać. Zdarzają się osoby, które kupują świetne samochody prosto z salonu, a miesięczna rata za auto jest niemal tak duża jak wysokość ich zarobków. To kiepskie podejście, które raczej nie przysporzy nam nic dobrego.

Kredyty samochodowe na konkretny cel

Gdy chcemy kupić samochód na kredyt, warto pomyśleć o kredycie samochodowym, który pod względem oprocentowania i wielu innych parametrów jest bardziej korzystny niż zwykły kredyt gotówkowy. Kredyt samochodowy można dostać nawet na 10 lat, a więc jego spłata rozkłada się na kilkadziesiąt rat. Dzięki temu jednorazowa, comiesięczna spłata raty za auto nie powinna być nadmiernym obciążeniem dla domowego portfela. Kredyt samochodowy ma sporo korzyści, jednak także i wady, zwłaszcza gdy bierzemy go na długi okres. Po kilku latach spłaty kredytu za auto okazuje się bowiem, że jego wartość jest dużo niższa niż w momencie zakupu. Jeśli będziemy chcieli sprzedać samochód w momencie, gdy skończymy spłacać kredyt, nie odzyskamy całości włożonych środków, a w niektórych sytuacjach nawet ich połowy.

Szybkie pożyczki w parabankach

Jeśli chcemy kupić auto z drugiej ręki za dosyć niewielką kwotę, nie musimy sięgać po wieloletni kredyt samochodowy. Dobrym pomysłem mogą być pożyczki w firmach pozabankowych, które w ramach chwilówek oferują nawet kilka tysięcy, a w przypadku pożyczek ratalnych – nawet kilkadziesiąt. Pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości wzięcia kredytu w banku. Co więcej, są one o wiele bardziej dostępne, pozbawione nadmiernych formalności i łatwo przyznawalne. Zanim jednak sięgniemy po konkretne rozwiązanie pożyczkowe, warto rozejrzeć się w ofercie różnych pożyczek i firm pozabankowych. Na https://pozyczkaportal.pl/pozyczki-chwilowki-bez-bik/ znajdziemy sporo cennych i aktualnych informacji, dzięki którym będziemy na bieżąco z całym rynkiem pożyczek. A to z pewnością pomoże nam znaleźć takie finansowanie, które będzie w stu procentach dopasowane do naszych możliwości finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *