Planujesz wziąć kredyt na mieszkanie? Kto pomoże Ci wypełnić wniosek?

kredyt gotówkowy onlineKupno mieszkania czy domu to spore wyzwanie, przede wszystkim finansowe. Na polskim rynku doskonale rozwinięty jest sektor bankowych kredytów hipotecznych, gdyż wiele osób nie jest w stanie udźwignąć ciężaru zakupu mieszkania za gotówkę. Aby zamieszkać we własnych czterech ścianach najczęściej trzeba wziąć kredyt na wiele lat. Zanim podejmiemy decyzje kredytową, trzeba przeanalizować dobrze swoją sytuację finansową, zarówno tę aktualną, jak i tę w przyszłości.

Kredyty hipoteczne są dzisiaj udzielane przez większość banków, dla których sa bardzo dobrym źródłem dochodów. Przez lata klienci oddają bowiem do banków o wiele większe kwoty, niż faktycznie pożyczyli. Kupujący mieszkania mają świadomość, że poza kapitałem spłacają również potężne odsetki czy inne opłaty dodatkowe. Jednak wiedzą też, że gdyby nie kredyt bankowy, nigdy nie mieliby możliwości zamieszkania we własnym mieszkaniu. Osoby, które w przyszłości chcą wziąć kredyt na własne mieszkanie, powinny zadbać przede wszystkim o dobrą historie kredytową, a także o odpowiedni wkład własny. Żaden bank nie udziela dziś praktycznie finansowania na sto procent wartości nieruchomości.

Zanim złożysz wniosek, porównaj ofertę kilku banków

Aby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, należy przede wszystkim przejrzeć ofertę kilku banków, aby zapoznać się z tym, jakie aktualnie obowiązują promocje, opłaty dodatkowe, wysokość oprocentowania czy wiele innych kwestii. W przypadku kredytów hipotecznych, które są na wysokie kwoty, takie informacje dotyczące oprocentowania czy innych opłat są szczególnie ważne, gdyż różnice mogą iść w tysiące złotych. Kolejną kwestią jest wypełnienie wniosku kredytowego oraz dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów. Dla wielu osób jest to mocno problemowe i skomplikowane, dlatego warto wtedy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który zajmie się wypełnieniem takiego wniosku, a także rozwianiem wszelkich pojawiających się wątpliwości.

Warto skorzystać z usług doradcy

Doradca kredytowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić własne mieszkanie, ale mają blade pojęcie o rynku nieruchomości i nie do końca wiedzą, jak poruszać się w gąszczu obowiązujących przepisów. Dzięki doradcy można mieć pewność, że wszystkie dokumenty do banku będą przygotowane w odpowiedni sposób, co zdecydowanie wpływa na czas rozpatrywania wniosku i załatwiania wszelkich formalności. Na http://www.dachbud.com.pl/oferta/doradztwo-kredytowe można znaleźć profesjonalne doradztwo kredytowe, dzięki któremu zakup nieruchomości nie będzie skomplikowany. Oczywiście, warto korzystać z oferty niezależnych doradców kredytowych, a nie osób, które pracują w poszczególnych bankach. Wtedy bowiem ich doradztwo nie będzie obiektywne, gdyż skupione na ofercie tylko jednego banku. Wiele firm budowlanych i deweloperskich oferuje swoim klientom pomoc w uzyskaniu kredytów. Najczęściej współpracują z kilkoma bankami, dzięki czemu wybierają ofertę, która jest uszyta na miarę potrzeb konkretnego klienta, a nie dopasowują wszystkich klientów do konkretnej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *