Ploter z płaskim stołem – najważniejsze informacje

ploter z płaskim stołem

Ploter z płaskim stołem to urządzenie, które staje się coraz chętniej wykorzystywane przy różnych projektach. Bardzo popularny jest wśród agencji reklamowych, firm poligraficznych, stolarni i twórców ozdobnych paneli. Jeśli chcecie dowiedzieć się wszystkiego na temat tego urządzenia, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł do końca.

Do czego służy ploter z płaskim stołem?

Ploter z płaskim stołem to urządzenie, dzięki któremu będziemy w stanie w łatwy sposób wykonać nadruk na różnych materiałach, od małych do wielkich gabarytów. Najczęściej materiały, które poddaje się zadrukowaniu to plastik, plexi, folie, tkanina, mdf, sklejka, tapety i szkło. Zastosowanie ploterów ze stołami jest bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga ciągłego podtrzymywania materiału, który ma być zadrukowany.

Ploter ze stołem najczęściej znajduje zastosowanie w firmach poligraficznych i reklamowych. To właśnie tam powstają gadżety reklamowe, bannery, rollupy, materiały BTL oraz ATL. Ploter ze stołem jest również bardzo często wykorzystywany przez firmy, które zajmują się produkcją mebli. W takich zakładach plotery wykorzystywane są do drukowania wzorów na płytach MDF, sklejkach lub innych materiałach, które są wykorzystywane do produkcji frontów mebli.

Plotery z płaskimi stołami znalazły również zastosowanie w firmach produkujących lako bel, który jest szklanym elementem, który ma za zadanie chronić i ułatwiać czyszczenie ścian w kuchni. Finezyjne wzory to właśnie zasługa plotera z płaskim stołem.

Gdzie kupić ploter z płaskim stołem?

Ploter z płaskim stołem znany jest również pod nazwą drukarki UV lub plotera UV. Wszystkie te oznaczenia odnoszą się do urządzenia, które najczęściej posiada stół oraz wykorzystuje metodędruku opartą na technologii promieniowania UV. Jak dział taka drukarka? Materiał, który powoli przesuwa się po płaskim stole, jest wprowadzany do drukarki. Tam urządzenie nanosi atrament, który wnika głęboko w materiał. Następnie do utrwalenia wydruku używane jest promieniowanie ultrafioletowe.

Wydruk wykonany tą techniką będzie niezwykle precyzyjny i trwały. Gdzie zatem szukać plotera z płaskim stołem? Poszukiwania najlepiej rozpocząć od sprawdzenia ofert w Internecie. Dzięki temu
w szybkim czasie będzie można porównać urządzenia różnych marek, ich ceny i dostępność serwisów. Jeżeli zależy nam, aby drukarkę można było zakupić blisko naszego miejsca zamieszkania, możemy ograniczyć nasze poszukiwania tylko do jednego województwa lub w obrębie jednego miasta. Takie podejście do kupowania plotera jest uzasadnione. Im bliżej kupimy ploter z płaskim stołem, tym będziemy mieć łatwiejszy dostęp do jego serwisu.

O czym jeszcze warto pamiętać przed zakupem plotera UV? Przede wszystkim należy pamiętać, że cena urządzenia to składowa jego jakości, marki i ceny części zamiennych. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, dostępność elementów, które podlegają najczęstszej wymianie. Może się okazać, że koszty eksploatacji relatywnie taniego urządzenia przewyższą jego wartość zakupu w bardzo krótkim czasie. W takim przypadku należy rozważyć zakup plotera, który będzie tańszy w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *