Podkład akrylowy

SSUCv3H4sIAAAAAAAAA41Py26DMBD8lz2DBDgUwq9EPRh7C6uAHdlLowr537smRL12TzP7mJndgSwM0Brb1Ne2Ktuq78u6RlNqVZkSlW2+VKf6a2OhAKsZYahV06v60vRt110+KqkCRh3JwLADLcsWOWgm72CQSUBnMRwQLbEPpJeDjZrN7PQqimA8QyogsuYtYhQhYUbcJtk/+Nvhtue+nEicuI0ZpOKfvc8C9ITO/GT9lKMtqA+7m4zuT8awnt6e5xw6w0cgQ246M8lzfn1h5znfHg7szZ3sefx6YybphuwF22Px2qI9x9u4EvObBvwmfP5tp5R+ARXGGryWAQAA

Wybór najlepszego podkładu akrylowego dla Twojego projektu

Wybór odpowiedniego podkładu akrylowego jest bardzo ważny. Lakier samochodowy może przetrwać przez lata w trudnych warunkach lub wydasz pieniądze i poświęcisz na to wysiłek, by ponownie pomalować z powodu słabej jakości podkładu pod lakier samochodowy.

Podkłady do farb akrylowych stały się niezwykle uniwersalne i ekonomiczne. Podkłady te są na ogół łatwe w użyciu, szybko schną i pozostają elastyczne przez dłuższy czas. Są one odporne na pękanie, łuszczenie i pęcherze, a także oferują łatwe czyszczenie wodą z mydłem. Nie wszystkie podkłady są takie same. Niektórzy producenci używają żywic modyfikowanych, które są tańsze i gorsze, powszechnie nazywane podkładem lateksowym. Najlepsze podkłady mają 100% żywic akrylowych i będą kosztować znacznie więcej.

Rodzaje podkładów akrylowych

Uniwersalne podkłady samochodowe – przeznaczone do stosowania na wielu różnych powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych. Takich jak drewno, metal, niepomalowana płyta gipsowo-kartonowa, mur, niepomalowany tynk, cegła, dachówka, itp. Doskonały wybór dla wielu zastosowań wewnętrznych, drewno zewnętrzne powinno być ograniczone do gruntowania punktowego. Uniwersalne podkłady są doskonałym wyborem dla większości powierzchni, lecz lepiej jest wybrać produkt przeznaczony do konkretnej powierzchni. W przypadku produktów przeznaczonych do powierzchni nie ma miejsca na kompromisy.

Podkład akrylowy – cechy

Podkład akrylowy skutecznie gruntuje i uszczelnia wiele rozpuszczalnych w wodzie plam, takich jak dym, szminka, kreda, tłuszcz i garbnik krwawić z drewna czerwonego lub cedru. Wiele produktów może być stosowanych zarówno na powierzchniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Podkład akrylowy tworzy formułę wysoce odporną na alkalia powłokę, która będzie chronić warstwy wykończeniowe przed wypalaniem wapna, przebarwieniami i wykwitami. Przeznaczony do stosowania na prawidłowo utwardzonych, niemalowanych lub nowych powierzchniach betonowych, murowanych, stiukowych i gipsowych. Stosowany na nowych, niepomalowanych, gładkich lub łupanych bloczkach betonowych. Wypełnia pory i przygotowuje powierzchnię do malowania wykończeniowego. Stworzony, aby być wysoce odpornym na alkalia. Zazwyczaj dużo grubszy niż jakikolwiek inny rodzaj podkładu.
Emalia podkładowa – podkład o wysokiej zawartości budulca do stosowania na powierzchniach wewnętrznych, zarówno malowanych, jak i niemalowanych. Łatwa do szlifowania, zapewnia gładką powierzchnię. Idealny do uszczelniania drewnianych elementów wykończeniowych i drzwi przed nałożeniem emalii.
Emalia podkładowa zapewni gładkie rezultaty na malowanych drewnianych elementach i drzwiach. Drewno może zawierać garbniki i inne związki, które mogą prześwitywać przez podkład i powłoki wykończeniowe. Użyj podkładu blokującego plamy, aby zatrzymać prześwitywanie.

Zasady przy wyborze podkładu akrylowego

– dobierz odpowiedni podkład akrylowy do powierzchni, którą chcesz pomalować
– upewnij się, że karoseria samochodu jest dobrze przygotowana do zabiegu
– dokładnie zabezpiecz przestrzeń wokół malowanego auta
– wybierz specjalistyczne akcesoria potrzebne do wykonania zabiegu naprawczego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *