Podnośniki samochodowe warsztatowe — obowiązkowe wyposażenie serwisu!

Wyposażając serwis samochodowy, warto zadbać o to, by znalazły się w nim profesjonalne urządzenia, takie jak chociażby podnośniki samochodowe, podnośniki dwukomorowe oraz podnośniki hydrauliczne. W jaki sposób działa każde z nich i jakie są ich główne zalety?

Podnośniki dwukolumnowe

Podnośniki dwukolumnowe to urządzenia, które znaleźć można na wyposażeniu znaczącej części warsztatów samochodowych. Poszczególne na rynku modele różnić mogą się od siebie całym szeregiem parametrów. Zalicza się do nich między innymi nośność. Podnośniki dwukolumnowe samochodowe cechują się wysoką stabilnością i dużym bezpieczeństwem użytkowania. Dostępne na rynku modele obsługiwać mogą zarówno samochody osobowe, jak i modele typu VA, SUV, 4×4, ciężarowe, z obniżonym zawieszeniem czy posiadające konstrukcję ramową.

Podnośniki dwukolumnowe na ramie

Podnośniki dwukolumnowe na ramie to niezwykle praktyczne urządzenia. Element ten wzmacnia bowiem całą konstrukcję, w znaczący sposób ułatwiając przeprowadzanie prac.

Podnośniki dwukolumnowe śrubowe

Podnośnik dwukolumnowy śrubowy to urządzenie o prostej konstrukcji. Sprawia to, że niezwykle rzadko ulega on uszkodzeniu. Nawet jeżeli dojdzie do usterki podnośnika dwukolumnowego śrubowego, na rynku z łatwością znaleźć można niezbędne części zamienne.

Podnośniki dwukolumnowe hydrauliczne

Podnośnik dwukolumnowy hydrauliczny działa dzięki pompom zasilanym olejem. Urządzenia te są cichsze od modeli śrubowych i nie zużywają energii podczas opuszczania pojazdu. Zamiast tego, wykorzystywana jest tutaj ich waga. Podnośniki samochodowe dwukolumnowe hydrauliczne gwarantują również szybką pracę, dużą stabilność i niezawodność.

Podnośniki dwukolumnowe łańcuchowe

Podnośnik dwukolumnowy łańcuchowy to natomiast urządzenie, gdzie przenoszenie ładunku z jednej strony na drugą odbywa się za pośrednictwem stosownie dopasowanych łańcuchów.

Podnośniki hydrauliczne samochodowe

Dostępne na rynku podnośniki mogą różnić się od siebie między innymi sposobem przenoszenia napędu oraz rodzajem wytwarzanej siły unoszącej. Do wyboru mamy między innymi podnośniki hydrauliczne, do obsługi których wykorzystywana jest specjalna, długa dźwignia. Podnośniki hydrauliczne samochodowe przeważnie posiadają dużą podstawę, która to stanowi gwarancję stabilności pojazdu. W sytuacji, gdy podnośnik hydrauliczny samochodowy zostanie nieprawidłowo ustawiony, siły, jakie powstają w czasie unoszenia pojazdu są na tyle niewielkie, że pojazd nie utraci stabilności. Do wyboru mamy między innymi podnośniki hydrauliczne 2t oraz podnośniki hydrauliczne 3t.

Podnośniki hydrauliczne typu żaba

Podnośnik hydrauliczny żaba to urządzenie, które bazuje na prostym układzie hydraulicznym. Najczęściej wyposażony jest on w kółka jezdne, które w pozytywny sposób wpływają na jego stabilność oraz mobilność, przekładając się na wzrost bezpieczeństwa pracy. Na rynku dostępne są między innymi podnośniki hydrauliczne żaba 3t, które to przeznaczone są do punktowego unoszenia pojazdów osobowych i dostawczych w celu montażu i demontażu kół.

Jaki podnośnik hydrauliczny kupić?

Podnośnik hydrauliczny żaba — jaki kupić? Kluczową kwestią przy wyborze powinien być planowany sposób użytkowania sprzętu. Jeżeli będzie on wykorzystywany jedynie sporadycznie, warto rozważyć zakup prostego, kompaktowego modelu. Gdy natomiast podnośnik miałby być użytkowany każdego dnia, zaopatrzyć należy się w nieco bardziej zaawansowany sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *