Poduszka – idealny kompan w podróży (nie tylko samochodem)!

W dzisiejszym artykule spróbujemy Cię przekonać, dlaczego poduszka jest niezbędnym akcesorium podczas podróży, zwłaszcza długiej.

Przed podróżą samolotem, samochodem, a nawet pociągiem, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest zapewnienie komfortu. Podróżowanie samolotem jest uważane za jedno z najbardziej niewygodnych przeżyć związanych z podróżowaniem, szczególnie jeśli chodzi o częste podróże służbowe. Siedzenia są blisko siebie i prawie nie ma możliwości, aby można było się jakkolwiek poruszać. Podróżowanie samochodem lub pociągiem nie jest niczym innym. Jednak są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby podróż była wygodna, jak na przykład poduszka podróżna, a nawet ortopedyczna takie jak na www.valde.pl. Oto niektóre z zalet noszenia poduszki podróżnej z sobą podczas mniejszych i większych podróży.

Poduszka: idealny towarzysz podróży

Poduszki podróżne, takie jak ortopedyczne i wiele innych, zostały zaprojektowane tak, aby w pełni wspierać głowę. Niektórzy pasażerowie nie są w stanie sięgnąć głową do zagłówka, a nawet jeśli to się im uda, zagłówek jest prawie zawsze niebyt wygodny (może być twardy lub nierówny). W takich przypadkach poduszka podróżna podpiera szyję, aby zawsze i wszędzie można było wygodnie podróżować.

Kolejnym jest plusem jest to, że zwykle naśladuje twoją normalną poduszkę. Tym bardziej, że poduszki podróżne wykonane są z pianki memory. Pianka memory dopasowuje się do kształtu szyi. Ba! Pianka tego rodzaju dostosowuje się do każdego ruchu, który wykonujesz. To zapobiega sztywności karku i zmęczeniu organizmu.

Być może byłeś w sytuacji, gdy chciałeś się obrócić i zdrzemnąć w czasie podróży, ale nie mogłeś z powodu braku miejsca. Niektóre poduszki są wzbogacone o dwie małe nadmuchiwane podpórki boczne oraz kołnierz pamięci. Teraz nie musisz się obracać. Możesz po prostu oprzeć swoją twarz na jednej z bocznych podpór i jesteś gotowy na dobry sen.

Większość dobrej jakości poduszek jest też łatwa w utrzymaniu i trwała. To ważne, by szukając tej odpowiedniej zawsze postawić na taką, którą naprawdę można łatwo wyczyścić. Dobrze jest, gdy można prać jej pokrycie. Eliminuje to ryzyko zarazków i poprawia żywotność poduszki podróżnej.

Warto jeszcze dodać, że taka poduszka może zmniejszyć bezdech senny i chrapanie, dlatego że taka opcja podróżna z piankową pamięcią pozwala utrzymać szyję prosto. Oznacza to, że drogi oddechowe nie są zatkane, co zapobiega bezdechowi sennemu i chrapaniu. Jeśli kiedykolwiek obudziłeś się z powodu chrapania w autobusie lub samolocie, z pewnością docenisz tę korzyść.

Przy tak wielu zaletach, jest zaskakujące, dlaczego jeszcze niektórzy ludzie nie podróżują z poduszkami! Taka opcja podróżna to bez wątpienia jedna z najlepszych sposobów na wygodną podróż, jakie może sobie zapewnić osoba która spędza dużo czasu w środkach lokomocji – od samochodu, przez pociągi, aż po samolot. Jak udało się nam wykazać w niniejszym artykule jest wyposażona w szereg zalet, których nie znajdziesz w żadnych innych poduszkach – a już na pewno nie w komforcie siedzeń pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *