Podziemne parkingi w centrum Krakowa. Dlaczego warto z nich korzystać?

parkingi w centrum Krakowa

Planujesz wizytę w Krakowie samochodem? Przygotuj się na kłopoty z parkowaniem. Przestrzeń postojowa w mieście w ostatnim czasie sporo się skurczyła ze względu na nowo wprowadzane strefy objęte zakazem parkowania. Problem dotyczy szczególnie tych kierowców, którzy planują zatrzymać się w okolicach Rynku Głównego. Najlepszym rozwiązaniem są w tym przypadku strzeżone parkingi w centrum Krakowa, które czynne są 24 godziny na dobę. Warto zorientować się, gdzie znajdziemy takie przestrzenie, by uniknąć błądzenia po ulicach w poszukiwaniu wolnego miejsca postojowego.

Zamiast postoju na ulicy – podziemne parkingi w centrum Krakowa

Ostatnimi czasy w Krakowie dużym problem stały się zaparkowane auta torujące przejazd tramwajom. Jednym z newralgicznych miejsc jest chociażby ulica Długa. Teoretycznie na chodniku wyznaczono strefę parkingową, a za jej skorzystanie pobierana jest odpowiednia opłata w automacie. Niestety miejsca na zaparkowanie nie jest wiele, a tuż obok chodnika biegną tory tramwajowe. Efekt? Regularne wzywanie pomocy drogowej i wystawianie słonych mandatów za blokowanie przejazdu. Jako że problem dotyczy tramwajów, w takich przypadkach ruch jest hamowany całkowicie do momentu przyjazdu pomocy drogowej. Niestety takich kłopotliwych miejsc w Krakowie jest sporo. Dlatego dla wszystkich zmotoryzowanych, którzy pragną wygodnie i bezproblemowo zaparkować swój pojazd, polecane są podziemne parkingi w centrum Krakowa, jak chociażby ten przy Wawelu. Wjazd zlokalizowany jest przy Placu przy Groblach 24. Świetne położenie i gwarancja ochrony to jedne z wielu atutów takiego miejsca postojowego.

Parkingi w centrum Krakowa idealne dla turystów

Podziemne parkingi w centrum Krakowa to wymarzone rozwiązanie dla turystów. Jeśli na trasie naszej wycieczki znajduje się słynne wzgórze wawelskie, warto zdecydować się na parking Wawel. Do zamku i katedry dojdziemy od niego w zaledwie 7 minut piechotą. Na wyciągnięcie ręki jest również Stare Miasto. Ile potrzeba, by dojść z parkingu pod Sukiennice? Zaledwie 12 minut! Dla turystów, którzy poruszają się samochodem, to zdecydowanie najpraktyczniejsze rozwiązanie. Nie tylko wygodnie możemy się przemieszczać po mieście, ale jednocześnie znajdujemy się od razu w samym centrum Krakowa. Zostawiamy auto w bezpiecznym miejscu i ruszamy na spacer Plantami. Tuż obok znajduje się wyjście na bulwary wiślane, które także stanowią piękną trasę wzdłuż Wisły, szczególnie w pogodne dni.

Bezpieczeństwo i wygoda. Podziemne parkingi w centrum Krakowa

Dlaczego parkingi w centrum Krakowa są najlepszą opcją dla naszego auta? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Kamery i ochrona czuwająca 24 godzina na dobę pozwoli nam spokojnie rozkoszować się zwiedzaniem. Będąc na wakacjach, nie powinniśmy zaprzątać sobie głowy zmartwieniami, czy aby przypadkiem nasz samochód nie zostanie skradziony bądź zniszczony. Dla auta stojącego w parkingu podziemnym nie straszne są warunki pogodowe. Ominie nas odśnieżanie w sezonie zimowym oraz nagrzane wnętrze samochodu podczas letnich upałów. Nie musimy się również martwić o opady gradu, który potrafi doprowadzić karoserię do naprawdę nieciekawego stanu. Podziemny parking Wawel to jedno z miejsc na terenie Krakowa, gdzie z czystym sumieniem możemy zostawić pojazd bez obaw, że przytrafi mu się coś niepożądanego.

Parkingi w centrum Krakowa. Ile kosztują?

Oczywiście postoje w takich miejscach nie są darmo. Parkingi w centrum Krakowa mają nieco wyższe stawki, za to można je obniżyć dzięki dostępnym zniżkom i abonamentom. Stawki przy Wawelu zaczynają się już od 6,50 zł za godzinę w dni robocze. Jeśli planujemy dłuższe parkowanie, np. przez cały tydzień, warto skorzystać ze specjalnych pozycji w cenniku. Możliwy jest również abonament miesięczny. To zresztą opcja dobra nie tylko dla turystów, ale również mieszkańców Krakowa, którzy na przykład wybierają się w podróż. Zostawienie auta pod blokiem na dłuższy okres czasu niejednemu kierowcy nie pozwoli spokojnie zasnąć podczas urlopu. Żeby zaoszczędzić sobie dodatkowych zmartwień, najwygodniej jest zostawić samochód na strzeżonym parkingu podziemnym. Wybierając lokalizację w ścisłym centrum, jak przy Wawelu, bez problemu dostaniemy się na Dworzec Główny czy lotnisko za pośrednictwem komunikacji miejskiej.

Wygodne parkingi w centrum Krakowa

Parking Wawel oferuje aż 600 miejsc postojowych, dzięki czemu nie musimy się specjalnie martwić o znalezienie wolnej przestrzeni. Płatności za parkowanie można dokonać bardzo prosto. Wystarczy skorzystać ze umieszczonych na miejscu automatów, w których zapłacimy zarówno gotówką, jak i kartą zbliżeniową. Warto pamiętać, że po uiszczeniu opłaty mamy 15 minut na wyjechanie z parkingu. Dla kierowców w pospiechu postawiono specjalne kasy ekspresowe pay pass. Dzięki interkomom rozmieszczonych w przestrzeni parkingowej mamy możliwość szybkiego skontaktowania się z obsługą i wezwania ewentualnej pomocy. Parkingi w centrum Krakowa to zatem najwygodniejsze rozwiązanie na zaparkowanie samochodu.

 

 

 

Polecamy:
Czym różni się Smart Casco od pełnego AC? Artykuł sponsorowany przez LINK4
Kupuj części samochodowe bez wychodzenia z domu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *