Pomoc drogowa – czy wiesz kiedy po nią zadzwonić?

Nie jest łatwo zachować spokój, gdy samochód zepsuje się w środku porannego ruchu w godzinach szczytu – szczególnie jeśli spóźnisz się na to ważne spotkanie lub gdy będziesz musiał zostawić dzieci w szkole. W zależności od posiadanych polis, firmy ubezpieczeniowe oferują pomoc drogową jako usługę o wartości dodanej, aby zapewnić klientom spokój.

laweta łódź

Oprócz upewnienia się, że Twój samochód jest zawsze sprawny technicznie, możesz przygotować się do sytuacji awaryjnej na drodze, zapisując numer telefonu pomocy drogowej ubezpieczyciela na telefonie komórkowym.

Kiedy skorzystać z tego telefonu? To zależy od pakietu pomocy drogowej, w jaki zainwestowałeś generalnie jednak pomoc drogowa zapewnia pomoc, taką jak:

  • Holowanie lawetą do najbliższego dostawcy usług i bezpieczne przechowywanie samochodu.
  • Pomoc w kontekście wymiany opon, rozładowanych akumulatorów i kluczy zablokowanych w samochodzie.
  • Brak paliwa.
  • Zakwaterowanie w hotelu, jeśli jesteś osamotniony ponad 100 km od domu.

Pomoc drogowa – więcej wskazówek i porad

Jeśli Twój samochód wymaga holowania lub naprawy, korzystaj wyłącznie z usługodawców zatwierdzonych przez Twoją firmę ubezpieczeniową. Zapytaj też koniecznie ubezpieczyciela o kwestie medyczne. Nagłe sytuacje medyczne są przerażające i mogą być jeszcze gorsze, gdy jesteś w szoku i musisz pomóc komuś. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest zachowanie spokoju – w ten sposób możesz pomóc komuś, kto cię potrzebuje.

Wielu dostawców pomocy drogowej zapewnia też połączenie telefoniczne, które może być bardzo przydatne, gdy masz do czynienia z sytuacją medyczną i nie możesz od razu dostać się do placówki medycznej. Taka usługa zwykle jest dostępna 24 godziny na dobę i na telefon czekają zastępy pracowników takich jak ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze, którzy mogą Ci pomóc podczas kryzysu czy w sytuacji wypadku przez telefon lub udzielić ogólnych informacji i porad medycznych. Należy pamiętać, że pomoc udzielana jest przez telefon, a w razie potrzeby może być wymagana dalsza opieka medyczna.

Natychmiastowa odpowiedź medyczna na sytuacje zdarzenia awaryjnego

Nagłe sytuacje są nagłe i nieoczekiwane – a w najgorszym przypadku niosą zagrożenie życia. W zależności od sytuacji, karetka pogotowia, pojazd pomocy drogowej czy innej służby, a nawet śmigłowiec może zostać wysłany na miejsce wypadku przed przeniesieniem do najbliższej placówki medycznej.

Upewnij się, że ty i twoja rodzina macie pod ręką odpowiednie dane kontaktowe w nagłych wypadkach, muszą być one naprawdę łatwo dostępne, aby zmniejszyć panikę. Aby uzyskać więcej informacji, a także warunki korzystania z pomocy drogowej są konieczne do zrozumienia i pojęcia już teraz. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy trzeba będzie skorzystać z takiej pomocy, a prawda jest taka iż wypadki chodzą po ludziach i zwykle pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach. Zatem jeśli nie jesteś wystarczająco uświadomiony na temat tego, jaką pomoc drogową zapewnia Twoje ubezpieczenie – koniecznie nadrób te zaległości. Najlepiej już teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *