Pomysł na biznes – usługi komputerowe z dojazdem do klienta

Usługi mobilne cieszą się w ostatnim czasie coraz większą popularnością. Klienci wolą zamówić fachowca do domu, zamiast tracić czas na wizytę w jego siedzibie. Dobrym pomysłem na biznes może być na przykład świadczenie usług komputerowych z dojazdem do klienta.

Sprzęt komputerowy ma to do siebie, że najczęściej psuje się w najmniej odpowiednim momencie, gdy jest nam najbardziej potrzebny. Wtedy zależy nam przede wszystkim na czasie. Dobrze jest więc mieć namiar na fachowca, który w sytuacji awaryjnej przyjedzie do domu i naprawi wszystko na miejscu. To szczególnie ważne w przypadku komputerów stacjonarnych, które nie tak łatwo dostarczyć do punktu serwisowego.

Mobilne usługi z roku na rok stają się coraz bardziej popularne

Firmy, które świadczą mobilne usługi komputerowe nie narzekają na brak klientów. Z ich usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa, szczególnie te, które nie zatrudniają informatyków i w przypadku awarii sprzętu muszą liczyć na kogoś z zewnątrz Świadczenie mobilnych usług komputerowych jest więc branżą, która nieustannie się rozwija i dobrzy specjaliści z pewnością zawsze będą mieli pełne ręce roboty.

Aby świadczyć mobilne usługi, nie trzeba dysponować dużym kapitałem początkowym. Nie trzeba mieć bowiem siedziby firmy, można ją prowadzić chociażby z domu. Najważniejsze są bowiem umiejętności i doświadczenie fachowca, a także, oczywiście, dobre auto, którym bez problemu będzie można dotrzeć pod wskazany przez klienta adres.

Gdy prędkość internetu jest zbyt niska, konieczny jest kontakt z operatorem

Problemy z komputerami bardzo często nie są skomplikowane, a ich naprawa zajmuje niewiele czasu. Wiele osób nie za bardzo zna się na komputerach i nawet z drobnymi usterkami dzwoni po fachowców. Można więc liczyć na dobry zarobek przy niezbyt dużej włożonej w niego pracy. W komputerach często zawiesza się oprogramowanie, pojawiają się problemy z działaniem sieci, czasem zdarza się, że pada cały system i zadaniem fachowca jest jego przywrócenie czy odzyskanie wszystkich utraconych plików. Klienci często mają też problem z prędkością internetu, którego jednak specjalista już raczej nie naprawi.

speed testGdy internet chodzi powoli, warto natomiast skorzystać z programów, które zajmują się mierzeniem prędkości internetu. Na predkosc.pl można w ciągu kilkunastu sekund zmierzyć prędkość internetu, aby sprawdzić, czy chodzi on tak szybko, jak zapewniał operator usług internetowych. Jeśli prędkość jest właściwa, wtedy warto szukać problemów w komputerze. Po ich naprawieniu najczęściej sieć zacznie pracować z taką prędkością, jak trzeba. Jeśli natomiast prędkość jest sporo niższa niż obiecywał operator, wtedy specjalista od naprawy komputerów niewiele może zdziałać. Jedynym rozwiązaniem jest, aby klient wybrał się do biura obsługi klienta czy skontaktował z nim telefonicznie oraz poprosił o rozwiązanie problemu.

Jeden komentarz dla wpisu “Pomysł na biznes – usługi komputerowe z dojazdem do klienta”

  1. Prowadzenie firmy w branży motoryzacyjnej to sporo możliwości, ale również wyzwań. Dlatego też warto zainwestować w dobrej jakości szkolenia, które podniosą wiedze i umiejętności pracowników. Szklenia automotive to konkretna propozycja dla firm motoryzacyjnych, które rozumieją, jak ważny jest nieustanny rozwój i poszerzanie kwalifikacji. Duży wybór szkoleń to gwarancja, że każdy właściciel firmy znajdzie taką ofertę, która będzie idealnie dopasowana do jego indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *