Mały dom – o czym pomyśleć, zanim się na niego zdecydujesz.

Małe domy mogą przyciągać każdego, kto dąży do większej prostoty. Ale rozważ kilka spraw, zanim zaczniesz żyć na małą skalę. Zastanawiasz się więc nad zbudowaniem własnego małego domu lub konstrukcji. Gratulacje!

„Ale jak mam zacząć?” Ludzie zadają top pytanie specjalistom przez cały czas i słusznie. Jest tak wiele rzeczy, które mogą się nie udać, nie mówiąc już o tym, ile to może potrwać i ile może kosztować – chyba, że takie projekty domów będą przemyślane i wykonane przez fachowców – i o to właśnie chodzi!

Projekty małych domów – od czego zacząć?

Niestety, nie ma krótkiej odpowiedzi na to pytanie. Oto więc ściągawka, która pomoże ci poczuć się trochę bardziej przygotowanym do projektu. W końcu rozpoczęcie projektu bez dogłębnej kontemplacji, marzeń i planowania może być jednym z droższych błędów, jakie kiedykolwiek popełnisz. Nie spiesz się. Zrób to dobrze. To nie jest wyścig!

Gotowy? Oto podstawowe podsumowanie, bez specjalnej kolejności.

kazo.pl Oprócz sprawdzenia, czy Twoja kompilacja będzie dozwolona na jakiejkolwiek nieruchomości, z którą masz do czynienia, upewnij się, że rozumiesz naturalne i / lub prawne ograniczenia swojej przyszłej nieruchomości. Czy są jakieś mokradła, których nie można zbudować w pobliżu? Czy w okolicy występują sezonowe podtopienia lub powodzie? Gdzie przejdzie łuk słońca w stosunku do miejsca, w którym umieścisz domek, i gdzie chcesz, aby twoje okna były (lub nie były) ulokowane? To początek takiej listy.

Jeśli przenosisz się do życia w małym domku w pełnym wymiarze godzin, będziesz chciał zacząć ograniczać swój dobytek (to znaczy, chyba że chcesz zachować wszystko i wydać fortunę na przechowywanie). Redukcja rozmiarów nie jest przedsięwzięciem z dnia na dzień. Jest to osobiste, żmudne i trudne, i zajmie ci trzy razy tyle, ile myślisz. Zacznij więc już wtedy, gdy będziesz przeglądał projekty małych domów, aby wybrać z nich coś dla siebie.

Szukanie materiałów

Jeśli planujesz budować z materiałów pochodzących z recyklingu, czy odzysku, zacznij ich szukać i oszczędzać już teraz. Będziesz potrzebował dużo czasu i cierpliwości, ponieważ nie znajdziesz swoich składników w ciągu jednej nocy – naprawdę. Warto dodać też ostrzeżenie, że zbyt wczesne planowanie i zbieranie powoduje uciążliwe obowiązki związane z przechowywaniem, śledzeniem i utrzymywaniem towarów. Będzie również wyglądać okropnie na twoim podwórku i być może denerwować bliskich sąsiadów. Trzeba tutaj znaleźć złoty środek.

Szukanie inspiracji

Przejdź do trybu online, czytaj książki, sprawdzaj plany i chłoń wszystkie pomysły i inspiracje, które możesz, zanim przystąpisz do ostatecznego podejścia do projektu. Nie spiesz się. Właściwe planowanie pomoże Ci uzyskać to, czego chcesz, i uzyskać mniej odpadów i popełnić mniej błędów.

W ramach badań odwiedź lub spędź noc w małym domku (lub tyle, ile możesz). Nie ma lepszego sposobu, aby dowiedzieć się, co może zadziałać, a co nie, niż bezpośrednie przebywanie w małym domku (szczególnie dla osób, które nie są wzrokowcami). Wynajęcie miejsca na noc lub dwie pozwala się rozejrzeć po każdym aspekcie domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *