3 pomysły na rozbudowę myjni samochodowej

Bezdotykowe myjnie samochodowe, mimo że jest ich coraz więcej, to wciąż koncepcja biznesowa, która ma spore szanse powodzenia. Czasem jednak, żeby pokonać konkurencyjne firmy, warto pomyśleć o rozbudowie funkcjonalności myjni – oto 3 sposoby na dobry rozwój.

Więcej opcji mycia

Pierwsza rzecz, którą można zrobić, i to nie tylko na etapie projektowania przedsięwzięcia, ale też często później w ramach modernizacji już działającej myjni, to dołączenie kolejnych opcji mycia. Standardowe programy zaczynają się od mycia proszkiem. Można myjnię wzbogacić albo o pianownicę, albo o szczotkę z miękkim włosiem. Dziś są to popularne rozwiązania, które sprawiają, że na myjnię można przyciągnąć również kierowców, którzy do tej pory korzystali prawie wyłącznie z myjni automatycznych ze względu na to, że te pozwalały na usunięcie trudniejszych zabrudzeń.

Niektóre myjnie oferują dodatkowe programy mycia felg lub usuwania owadów – to można rozwiązać na kilka sposobów i warto skontaktować się z producentem myjni, czy ich oferta obejmuje takie możliwości. O tym, jak można zmodernizować myjnie bezdotykowe, przeczytasz więcej na https://www.istoserwis.pl/wyposazenie-myjni/bezdotykowe-myjnie-samochodowe/.

Odkurzacz

Odkurzacz jest logicznym rozwinięciem idei myjni samochodowej, ale tutaj pojawia się znany problem: brak miejsca. Pojedyncze stanowisko odkurzacza to zwykle 20 m² plus dojazdy, więc większość inwestorów, jeśli taką przestrzenią dysponuje, to od razu podejmuje decyzję o dostawieniu odkurzacza. Później można to zrobić, ale wymaga to najczęściej albo pozyskania dodatkowego gruntu, albo przynajmniej zmiany organizacji ruchu w obrębie myjni.

Nie w każdym przypadku będzie można sobie pozwolić na postawienie odkurzacza na myjni, jednak jest to koncepcja, którą zawsze warto rozważyć. Dzięki temu usługa staje się bardziej kompleksowa, więc z jednej strony można przyciągnąć klientów chcących sprzątnąć samochód również od środka, a z drugiej – tych, którzy nie zamierzają korzystać z myjni, a jedynie odkurzacza.

Pralnia tapicerki

Pranie tapicerki to proces kłopotliwy i uciążliwy. Pojawiły się jednak pierwsze stacje, na których zainstalowane są stanowiska do prania ekstrakcyjnego. To dość duża inwestycja, ale pozwalająca się naprawdę wyróżnić. Tu jednak istotna jest jakość sprzętu, ponieważ zasadniczo po praniu ekstrakcyjnym tapicerka powinna być praktycznie sucha. Gorsze odkurzacze piorące na to nie pozwalają, a całe to rozwiązanie nie sprawdza się w praktyce.

Jeśli przy swojej myjni dysponujesz dodatkową przestrzenią, możesz rozważyć tę opcją. Weź pod uwagę, że to większa inwestycja i raczej nie zwróci się prędko na małej stacji położonej z dala od większych miast lub dróg o poważnym znaczeniu. Konieczny też będzie wybór doskonałego dostawcy – kiepska pralnia ekstrakcyjna szybko stanie się inwestycją, która w ogóle na siebie nie zarabia.

Polecamy:
Ekologiczne pojazdy elektryczne – postaw na efektywność innowacyjnych rozwiązań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *