Pora na nowe drzwi garażowe? Mamy kilka przydatnych porad!

Dobra brama garażowa przetrwa dekady, może nawet całe życie. Dlatego warto poświęcić trochę więcej czasu i wysiłku, aby dokonać najlepszego wyboru.

Zamawianie drzwi garażowych przez telefon lub przez Internet niesie ze sobą kilka kłopotów. Każdy garaż jest trochę inny, a kompetentny sprzedawca Hörmann sprawdzi szczegóły, takie jak:

  • rozmiar i kształt otworu,
  • przestrzeń nad głową,
  • prześwit boczny,

a nawet pomoże w podejmowaniu decyzji projektowych. A jeśli coś pójdzie nie tak, udzieli odpowiedniego wsparcia. To nie znaczy jednak, że możesz oddać cały zakup w ręce sprzedawce – najlepiej sam sprawdź całą sytuację przed zamówieniem drzwi.

Jakich drzwi lepiej unikać?

Prawdziwe drewniane drzwi wyglądają fantastycznie – gdy są nowe. Ale jeśli nie poświęcisz czasu i pieniędzy na konserwację, nie będą wyglądały dobrze zbyt długo. Naturalne wykończenia trwają kilka lat, zanim będą wymagały ponownego pokrycia. A jeśli czekasz zbyt długo, będziesz musiał odkurzyć całe wykończenie i zacząć od nowa, aby Twoje drzwi wyglądały na nowe. Dobrą wiadomością jest to, że możesz uzyskać wygląd drewna za ułamek kosztów i uniknąć także koszmaru ich utrzymania. Najtańszą opcją jest wytłaczana stal z wykończeniem z imitacji drewna. Z daleka drzwi te wyglądają niezwykle podobnie do prawdziwego drewna. Jeśli chcesz wydać więcej, rozważ drzwi garażowe z drewnianą nakładką kompozytową lub skórą z włókna szklanego. Kompozyty oferują wygląd prawdziwego drewna przy zapewnieniu długowieczności i stabilności plastiku.

Ulepsz izolację drzwi

Jeśli planujesz kupić izolowane drzwi, ponieważ chcesz zaoszczędzić energię lub utrzymać ciepło w garażu, warto wydać około 15 do 20 procent na modernizację z ekstrudowanego polistyrenu do izolacji poliuretanowej. Skuteczność izolacji bramy garażowej to jej wartość R. Im większa liczba, tym lepiej izoluje. Poliuretan podnosi wartość izolacyjną od R-9 do R-18. To dużo!

Dopłać za jakość

Sprężyny ułatwiają otwieranie drzwi garażu i schodzenie powoli. Większość bram garażowych używa sprężyn skrętnych. Zazwyczaj te zwinięte sprężyny skrętne są widoczne nad drzwiami. Standardowe sprężyny skrętne są oceniane na około 10 000 cykli. Może się to wydawać dużo, ale jeśli otwierasz i zamykasz drzwi sześć razy dziennie, co jest dość przeciętne, osiągniesz 10 000 cykli w mniej niż pięć lat. Wydając dodatkową gotówkę, kupisz opcję ocenioną na 20 000 cykli, dwa razy więcej za niedużo więcej.

Kup nowy system otwierania bram

Ta sama osoba, która zainstaluje twoje nowe drzwi garażowe, może również zainstalować nowy system otwierania drzwi garażowych. Twój obecny w końcu będzie wymagać wymiany, więc jeśli pokazuje już oznaki zużycia, lub po prostu chcesz mieć ciszej działający system lub taki, który ma więcej funkcji, przy okazji wymiany drzwi nadszedł czas, aby go zastąpić. Zastąpienie go wraz z drzwiami prawdopodobnie zaoszczędzi ci pieniędzy – a nawet będziesz w stanie wynegocjować ofertę pakietową dotyczącą nowych drzwi garażowych. Warto myśleć przyszłościowo i spróbować tej strategii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *