Poszkodowany w wypadku samochodowym – kiedy przysługuje nam renta?

Wypadek samochodowy, szczególnie taki, w którym są osoby poszkodowane, może sporo namieszać w naszym życiu. Zdarzenia komunikacyjne są często bardzo poważne w skutkach, a osoby, które w nich ucierpiały, nie zawsze mają możliwość od razu powrócić do pracy zawodowej. Czasem bywa i tak, że już nigdy nie powracają do pełnej sprawności. To właśnie dla nich przede wszystkim powstały różnego rodzaju renty wypłacane przez ubezpieczycieli.

Renta stała lub czasowa, wypłacana przez ubezpieczyciela, to świadczenie pieniężne, które wypłacane jest osobom, które utraciły zdolność do wykonywania obowiązków zawodowych w wyniku wypadku. Dla osób poszkodowanych to dobre rozwiązanie. Często wypadek powoduje stały uszczerbek na zdrowiu, konieczność długiego leczenia i rehabilitacji, a co za tym idzie – na długo lub na zawsze wyklucza z życia zawodowego. Dzięki rencie można w miarę normalnie funkcjonować. Warto jednak mieć świadomość, że bardzo często rentę tę trzeba sobie wywalczyć.

Ubezpieczyciele nie są skłonni do wypłat

Aby uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy w wyniku wypadku, od samego początku trzeba zbierać wszystkie dokumenty związane z leczeniem, rehabilitacją, codziennymi wydatkami oraz wszelkimi kosztami, jakie ponosi się w wyniku zdarzenia. Bardzo często z dnia na dzień tracimy możliwości wykonywania pracy. Pół biedy, jeśli osoba poszkodowana jest zatrudniona na umowę o pracę – wtedy po prostu może skorzystać z nawet długotrwałego zwolnienia lekarskiego. Zupełnie inaczej jest w przypadku osób, które przed wypadkiem pracowały na umowie zlecenie lub o dzieło. Automatycznie po wypadku tracą one zdolność do pracy, a co za tym idzie – także źródło dochodu. O rentę stałą lub czasową trzeba walczyć nawet wtedy, gdy początkowo ubezpieczyciel odmawia jej wypłaty i konieczna jest sprawa sądowa. Czasem taka sprawa może potrwać kilka miesięcy, jednak zwykle sądy stają po stronie osób poszkodowanych.

Warto dobrze wybierać ubezpieczyciela

Aby mieć pewność, że w razie jakichkolwiek wypadków czy kolizji nie będzie problemu z wypłatą odszkodowania, warto uważnie wybierać firmę ubezpieczeniową. Na http://odszkodowanie-powypadkowe.com.pl/ można znaleźć sporo porad, jak znaleźć firmę ubezpieczeniową, a także jak walczyć o różne świadczenia powypadkowe. Poza odszkodowaniem możliwe jest uzyskanie nie tylko renty, ale również zwrotu wielu kosztów ponoszonych po wypadku. Osoby, które planują ubiegać się o odszkodowania, powinny o tym pamiętać od razu po wypadku. Wszystkie dokumenty, włącznie z notatkami z pogotowia czy policji będą potrzebne do późniejszej sprawy. Osoby, które nie czują się na siłach, aby walczyć o odszkodowanie czy inne świadczenia samodzielnie, mogą skorzystać z pomocy doświadczonych doradców, którzy dla swoich klientów są w stanie wywalczyć naprawdę spore kwoty zarówno odszkodowań, jak i innych świadczeń.

2 komentarze “Poszkodowany w wypadku samochodowym – kiedy przysługuje nam renta?”

  1. Przykre, że osoby pracujące na umowę zlecenie lub o dzieło muszą się zawsze borykać z problemami, bo niestety na początku kariery (a czasami w ogóle) ciężko jest znaleźć zatrudnienie na umowę o pracę, a założenie własnej działalności nie jest łatwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *