Czym jest powłoka antybakteryjna w klamkach FAM?

Klamki antybakteryjne to rozwiązanie stosowane coraz częściej w tak zwanych miejscach publicznych, ale również w domach mieszkalnych. Producenci zapewniają, że na długi czas zmniejszają proces namnażania się bakterii i grzybów, chroniąc nas w ten sposób przed wieloma chorobami. Jednym z producentów takich klamek jest firma FAM znana wielu Polakom. Jako jedyni pokrywają je powłoką z jonów srebra oraz specjalnie dobranych substancji czynnych. Jak działa taka powłoka i czy faktycznie jest skuteczna?

Jony srebra w walce z bakteriami i grzybami

Jak zapewnia producent, specjalne połączenie jonów srebra i wybranych przez niego substancji czynnych sprawia, że bakterie namnażają się o wiele wolniej. Od momentu pokrycia powłoką klamki lub innej powierzchni organicznej wystarczy jedna doba, aby ilość znajdujących się na nich bakterii zmniejszyła się o 97%. Opóźniona dyfuzja składników sprawia, że ochrona jest znacznie wydłużona pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia i dezynfekcji.

FAM pokrywa swoją unikalną powłoką powierzchnie malowane farbami proszkowymi i na mokro, jak również te galwanizowane. Ponieważ w swojej ofercie posiada szeroką gamę klamek drzwiowych i okiennych, klienci mogą przebierać pomiędzy różnymi wariantami – chromem, niklem, patyną, satyną oraz innymi Większość klientów wybiera produkty z serii, które nazywają się tak, jak planety, na przykład Jupiter i Neptun. Dzięki kryciu powłoką własnych produktów firma może dopasować zamówienie do indywidualnych oczekiwań.

W jakich miejscach stosuje się klamki antybakteryjne?

Firma FAM swoje klamki produkuje stosując cztery materiały: tworzywa sztuczne, cynk, magnez oraz aluminium. Zapewnia to wysoką jakość oraz trwałość. Dzięki seryjnej produkcji klamki antybakteryjne trafiają do sieci sklepów i hurtowni. Stamtąd najczęściej trafiają do galerii handlowych, urzędów, sądów, placówek oświatowych, na dworce i do toalet publicznych.

Coraz częściej na zakup takich klamek z jonami srebra decydują się również właściciele większych firm zatrudniający dużo osób, a także właściciele hoteli i pensjonatów, ponieważ odwiedza ich wielu różnych gości. Troszcząc się o ich bezpieczeństwo, skutecznie eliminują w ten sposób ryzyko rozprzestrzeniania się mikroorganizmów chorobotwórczych.

Jakie są najważniejsze zalety powłoki antybakteryjnej opartej na działaniu jonów srebra?

Producent zwraca uwagę na to, że zastosowana powłoka jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi. Wykazuje bardzo dobre właściwości dermatologiczne, a więc nie ma ryzyka powstania reakcji uczuleniowej i wywoływania jakichkolwiek innych skutków ubocznych. Dodatkowo, dzięki opóźnionej dyfuzji substancji czynnych ochrona przeciwbakteryjna jest znacznie wydłużona. Powłoka jest również neutralna optycznie, a więc niewidoczna gołym okiem. Można ją czyścić w normalny sposób, przy wykorzystaniu zalecanych do tego środków chemicznych, które jej nie uszkadzają.

Pełny asortyment klamek antybakteryjnych sprawdzisz na stronie https://fam-to.pl/pl/9676-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *