Poznaj 4 kroki do ekonomicznej jazdy!

Ekojazda to coś co słyszysz już na kursie prawa jazdy – poznaj 4 kroki jak ją wdrożyć i zacznij oszczędzać na paliwie.

Krok 1 – zanim wsiądziesz

Po prostu zadbaj o swój samochód – to podstawa sprawne auto zapewni Ci bezpieczeństwo, ale również przyczyni się do oszczędzania. Zacznij od regularnych wizyt w warsztacie samochodowym – brzmi drogo? W długoterminowej wizji możesz na tym sporo zaoszczędzić. Ponieważ szybko znaleziona usterka może ograniczyć koszty wymiany. Ponadto podczas przeglądu poproś mechanika o sprawdzenie i ewentualną wymianę filtrów (paliwa i powietrza) ponieważ zanieczyszczone mogą przyczynić się również do większego spalania. Pamiętaj także o oponach – sprawdzaj ciśnienie, ponieważ zbyt niskie może spowodować wyższe spalanie nawet o 7%.

Krok 2 – zanim ruszysz

Sprawdź czy w Twoim samochodzie nie ma nadbagażu – po prostu pozbądź się elementów, których nie potrzebujesz. Każdy dodatkowym kilogram to wyższe spalanie. Przyszedł czas na odpalenie samochodu – pamiętaj, żeby od razu ruszać silnik rozgrzeje się podczas jazdy. Ponadto nie możesz stać z odpalonym silnikiem dłużej niż minutę – ponieważ grozi Ci za to mandat.

Krok 3 – podczas jazdy

Gdy przygotowałeś już samochód do jazdy, kolejnym krokiem jest ekojazda – czyli jaka? Przede wszystkim staraj się utrzymywać stałą prędkość – na trasie optymalną będzie 89-92 km/h. Staraj się zmieniać biegi przy 2500 obr/min – dzięki temu możesz zaoszczędzić nawet litr/100 km. Bardzo ważnym aspektem jest również hamowanie – kontroluj sytuację na drodze i unikaj gwałtownego hamowania. Zdecydowanie lepszym jest wersja z wykorzystaniem silnika (dzięki temu rozwiązaniu możesz zaoszczędzić nawet 10%).

Krok 4 – tankuj taniej

Nie musisz już jeździć od stacji do stacji szukając najniższych cen – teraz dzięki aplikacji mobilnej Tankuj 24 możesz nie tylko porównać ceny, ale dzięki współpracy aplikacji ze stacjami benzynowi zapłacisz nawet kilkadziesiąt groszy mniej na każdym litrze. Więcej informacji na jej temat oraz inne sposoby na oszczędzanie paliwa znajdziesz na https://tankuj24.pl/  

Powyższe rozwiązania pozwolą Ci zaoszczędzić od 5% do 25% paliwa, a wykorzystywanie aplikacji zagwarantuje najniższe ceny – zacznij oszczędzać już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *