Pożyczka na samochód – jakie możliwości masz do dyspozycji?

Większość Polaków jest dziś bardziej pewna siebie i gotowa na zaciągnięcie pożyczki przy zakupie nowego lub używanego samochodu. Dzięki dynamicznie rozwijającej się gospodarce, lepszej przejrzystości w procesie finansowania, lepszych cenach i rozprzestrzenianiu informacji za pośrednictwem Internetu nabywcy samochodów są dziś lepiej poinformowani o korzyściach i ryzyku związanym z uzyskaniem samochodu od finansów, dzięki czemu są w stanie lepiej decyzje dotyczące ich potrzeb transportowych w teraźniejszości i przyszłości.

Jeśli jesteś zainteresowany finansowaniem zakupu samochodu, poniżej znajduje się lista rodzajów finansowania samochodów dostępnych w naszym kraju. Wybór najlepszego sposobu zapłaty za samochód to ważna decyzja, więc poświęć trochę czasu na uważną ocenę każdej z poniższych opcji i ich zastosowania w konkretnej sytuacji.

Pożyczka samochodowa z banku

Banki są często najłatwiejszą drogą finansowania samochodu, ponieważ najprawdopodobniej masz już konto w jednym z nich. Dodatkowo, banki mają wiele oddziałów do prowadzenia transakcji, nawet online, jeśli masz taką konfigurację konta. Jeśli chcesz najniższej stopy procentowej, bank jest jedną z najlepszych opcji.

Procesy składania wniosków i zatwierdzania są zazwyczaj szybkie, ponieważ łatwo jest im uzyskać niezbędne informacje. Nawet jeśli nadal płacisz za samochód, jesteś wymieniony jako właściciel pojazdu.

Dzięki kredytowi bankowemu na samochód możesz rozłożyć miesięczną amortyzację na pięć lat, ale ważne jest, aby pamiętać, że całkowita kwota, którą będziesz musiał zapłacić, będzie wyższa przy dłuższej pożyczce. Dodatkowo musisz upewnić się, że masz dobrą zdolność kredytową, w przeciwnym razie może być trudno uzyskać zatwierdzenie.

Pożyczka samochodowa za pośrednictwem SKOK-ów

SKOK i banki spółdzielnie są organizacjami finansowymi typu non-profit, które mogą oferować bardziej konkurencyjne stawki niż banki, ale musisz być członkiem, zanim uzyskasz zgodę na różne rodzaje kredytów samochodowych, które oferują.

Największą zaletą, jeśli finansowanie przez unii kredytowych jest to, że nie są tak rygorystyczne, jak większość banków, tak więc nawet przy niewydolnym ratingu kredytowym, nadal można uzyskać zgodę na kredyt samochodowy.

Pożyczka samochodowa przez dzierżawę

W leasingu samochodu pożyczkodawca kupuje samochód, a następnie dzierżawi go pożyczkobiorcy. Kredytobiorca płaci pożyczkodawcy za stałe miesięczne płatności i jest odpowiedzialny za wszelkie czynności konserwacyjne i naprawy, których samochód może potrzebować w okresie najmu.

Po wygaśnięciu okresu dzierżawy pożyczkobiorca ma możliwość zwrotu, refinansowania lub zakupu samochodu, płacąc pozostałą kwotę. W przeciwieństwie do automatycznego finansowania przez banki, kredytobiorca nie jest wymienionym właścicielem samochodu, ale opcja posiadania jest dostępna na końcu umowy.

Jeszcze jedną możliwością są chwilówki, ale zanim się na nie zdecydujesz musisz to porządnie przemyśleć ponieważ choć łatwo dostępne wiążą się z wysokim oprocentowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *