Praca za kierownicą i odpowiednia dieta

Praca kierowcy pod wieloma względami jest bardzo atrakcyjna. Zapewnia dosyć dobre zarobki, umożliwia zwiedzanie nowych miejsc, a przy okazji nie jest zbyt obciążająca fizycznie. Niestety, ma też swoje ciemne strony. Jedną z nich jest brak możliwości regularnego spożywania posiłków. Kierowcy zwykle żywią się suchym prowiantem lub jedzą w przydrożnych barach, co zdecydowanie nie ma dobrego wpływu na ich zdrowie.

Wielu kierowców boryka się nie tylko z dolegliwościami ze strony kręgosłupa, związanymi z wielogodzinną pracą siedzącą. Bardzo często problemem jest również nadwaga i otyłość – kierowca podczas codziennej pracy praktycznie nie ma żadnego ruchu i możliwości pracy nad kondycją. Warto więc przyjrzeć się chociażby temu, co jest na talerzu. Codzienne nawyki żywieniowe można zmienić na lepsze i zdrowsze, co zaowocuje nie tylko zgubionymi kilogramami, ale również lepszą kondycją i samopoczuciem.

Jak najwięcej pełnowartościowych produktów

Kierowcy powinni odżywiać się jak najbardziej regularnie, oczywiście w miarę możliwości. Podczas pracy warto robić sobie przerwę, zjechać gdzieś na parking i zjeść na spokojnie posiłek. Jedzenie kanapek czy innych szybkich przekąsek i jednoczesne prowadzenie auta zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem i może być po prostu niebezpieczne. W diecie kierowców nie powinno zabraknąć pełnowartościowych produktów żywnościowych – otrębów pszennych, chudego mięsa, odpowiednich porcji warzyw i owoców, a także produktów z pełnego ziarna. Należy również pamiętać o właściwym komponowaniu posiłków, aby w każdym z nich znalazły się produkty bogate w substancje odżywcze, witaminy i mikroelementy. Po zmianie odżywiania na lepsze bardzo szybko widać różnicę nie tylko na wadzę, ale również w samopoczuciu.

Niezdrowe przekąski zamień na zdrowe wersje

Aby dieta kierowcy była zdrowa i korzystnie wpływała na zdrowie, warto ją odpowiednio zaplanować. Wielu kierowców jeździ w długie trasy i na ten czas przygotowuje sobie suchy prowiant. Niestety, bardzo często zabierają produkty kaloryczne, niezdrowe, pełne sztucznych substancji, barwników czy konserwantów. Słone i słodkie przekąski owszem, poprawiają na chwilę nastrój i dostarczają energii, ale są to jedynie puste kalorie bez większych składników odżywczych. Takie jedzenie należy omijać szerokim łukiem i jeśli chcemy mieć zdrowe i pełnowartościowe przekąski, zamieńmy batoniki i ciastka na batony zbożowe, musli, suszone owoce czy bakalie i orzechy. Są smaczne, bardzo sycące, bogate w wiele witamin i minerałów, a przede wszystkim w pełni naturalne. Dzięki temu można mieć pewność, że dostarczamy naszym organizmom wyłącznie najlepsze i zdrowe składniki. Kierowcy powinni również pamiętać, że na ich samopoczucie ma wpływ nie tylko jedzenie, ale również to, co piją. Dobrze jest ograniczyć nadmierne picie kawy na rzecz herbaty zielonej czy owocowej. Należy również odstawić wszystkie słodzone napoje gazowane, które mają mnóstwo cukru, ale wcale nie gaszą pragnienia i nie dostarczają naszym organizmom kompletnie nic cennego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *