Do pracy agenta nieruchomości często niezbędny jest samochód. Jakie modele zatem najlepiej brać pod uwagę i czym się kierować w wyborze auta?
Małe jest ekonomiczne
Jeśli musimy się często przemieszczać po terenach miejskich, a prestiż dla nas nie gra dla nas bardzo dużej roli, to możemy wybrać mniejsze modele. Dość często polecana jest tu na przykład Škoda Rapid, która jest dostępna jako 4-drzwiowy sedan lub 5-drzwiowy liftback. To stosunkowo niedrogi w zakupie i utrzymaniu samochód, ale zapewniający dość spory komfort i stosunkowo dużo miejsca. Jeśli poruszamy się głównie po mieście to będzie to dobry wybór. Ale jeśli praca wymaga od nas czasem wyjazdu w trasę, możemy wybrać coś większego i dynamiczniejszego. I tu również niezłym wyborem będzie propozycja od Škody, a mianowicie model Octavia. Choć to auto kompaktowe, to oferuje znacznie więcej miejsca wewnątrz i w bagażniku, niż konkurenci, na przykład VW Golf czy Ford Focus. Jeśli zależy nam na zaawansowanym technicznie aucie w dobrej cenie, możemy też rozważyć propozycje od firm koreańskich. W klasie kompakt Kia oferuje model Cee’d, a Hyundai – bliźniaczą konstrukcję i30.
Są jednak i tacy agenci nieruchomości, którzy pracują tylko w centrach największych miast. Interesują ich zatem najmniejsze modele, którymi można łatwo poruszać się w korkach oraz które łatwo zaparkować, gdy jest bardzo mało miejsca. Niektórzy polecają Smarta – najmniejsze auto na rynku, które może jednak w podstawowej wersji pomieścić tylko dwie osoby. Wśród nieco większych aut można polecić produkowanego w Polsce Fiata 500, Opla Adama, VW up! czy Škodę Citygo.
Prestiż kosztuje
Jeśli jednak jako agenci chcemy sprzedawać nieruchomości zamożniejszym klientom, musimy pamiętać, że bardzo ważny bywa w przypadku nasz wizerunek. Gdy mamy do sprzedania luksusową willę lub apartament, to niełatwo będzie zrobić wrażenie na kliencie, gdy wysiądzie się z taniego, kompaktowego auta. Jeśli więc zależy nam na prestiżu, powinniśmy postawić na znane marki premium. Najpopularniejsze z nich to Mercedes, BMW oraz Audi, ale do segmentu zalicza się też np. Lexusa czy Volvo. Co jednak jeśli mamy ograniczone środki, ale zależy nam na tak prestiżowym aucie? Możemy kupić na przykład auto używane. Luksusowe samochody dość szybko tracą na wartości, zatem np. 7-letniego Mercedesa klasy E możemy dostać w cenie nowego kompaktowego samochodu, np. VW Golfa czy Forda Focusa. Musimy jednak pamiętać że utrzymanie i ewentualne naprawy takiego auta mogą naprawdę sporo kosztować. Innym sposobem na to, by stosunkowo tanio kupić pojazd znanej marki, jest zakup jednego z podstawowych modeli. Na przykład najtańszego Mercedesa klasy A można kupić w cenie ok. 80 tysięcy złotych netto.
Możemy więc kupić mały pojazd prestiżowej marki, ale niektórzy decydują się na coś odwrotnego – duży samochód popularnej marki. Tu znowu możemy skorzystać z oferty Škody. Model Suberb mierzy na przykład niemal pięć metrów, a to zdecydowanie najwięcej w swojej klasie. A ceny tego auta zaczynają się już od 82 tysięcy złotych.
Pomocy merytorycznej w opracowaniu artykułu udzieliła nam firma Extra Invest – dziękujemy!