Pracujesz do późna i nie masz czasu na wizytę u psychologa? Jaka jest skuteczność terapii online?

Wiele problemów życia codziennego przytłacza nas na tyle, że nie jesteśmy sobie w stanie z nimi samodzielnie poradzić. Dlatego też warto w takich sytuacjach korzystać ze wsparcia profesjonalistów. Dzięki temu można szybko przywrócić nasze codzienne życie na właściwe tory. Dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych i z chronicznym brakiem wolnego czasu może być terapia online.

Zdarza się, że doskonale wiemy, iż potrzebujemy profesjonalnego wsparcia, ale ze względu na brak czasu nie możemy sobie na to pozwolić. Zdarza się, że pracujemy do wieczora, a następnie jeszcze musimy dojechać do domu. Czasem także w naszej okolicy nie możemy znaleźć profesjonalisty, który w stu procentach odpowiadałby naszym oczekiwaniom. Warto więc rozejrzeć się w ofercie terapii online. Dzięki temu można bowiem szukać sobie terapii w każdym regionie Polski, bez względu na lokalizację. Nieważne, czy interesuje nas psycholog mokotów, wizyta u psychiatry czy długoterminowa terapia. W ofercie online z pewnością znajdziemy wszystko, czego szukamy.

Zalety terapii online

Korzystanie z terapii online daje niewątpliwie całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim można umówić się z wybranym specjalistą, bez względu na jego faktyczną lokalizację. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku mieszkańców niewielkich miejscowości, którzy na swoim terenie nie mają zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o usługi psychologiczne. To równie dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które po pracy nie mają za bardzo czasu jeździć na spotkania z psychologiem. Mogą natomiast po powrocie do domu usiąść spokojnie w fotelu i porozmawiać z terapeutą. Usługi online cieszą się też duża popularnością ze względu na pandemię koronawirusa. Spotykając się z terapeutą przez internet, nie trzeba martwić się tym, że się zarazimy i zachorujemy. Jest to więc bardzo bezpieczna opcja.

Czy terapia online jest skuteczna?

Niektórzy psychologowie, terapeuci, a także część pacjentów uważa, że terapia online to nieco słabsza jakość niż spotkania z terapeutą face to face w jego gabinecie. Nie da się bowiem przez monitor stworzyć atmosfery zaufania, budowania intymności, która pozwala na dzielenie się nawet trudnymi przeżyciami. Wszystko jednak w rzeczywistości zależy od otwartości na nowe rozwiązania oraz tego, jak bardzo klient chce rozwiązać swój problem. Jeśli ktoś realnie chce poprawić jakość swojego życia, nie będzie miał problemu z terapią online. To także świetne rozwiązanie dla osób, które mieszkają za granicą, za to zależy im na tym, by terapię prowadzić w języku ojczystym. Terapia online jest też o wiele bardziej dostępna niż klasyczne spotkania z psychologami w gabinecie. Warto więc skorzystać z takiego rozwiązania, gdy mamy poważny kryzys życiowy i chcemy natychmiast porozmawiać z fachowcem. Gdy na spotkanie trzeba czekać kilka dni czy tygodni, spotkanie online może być dobrym sposobem na przetrwanie psychicznego kryzysu przed faktycznym spotkaniem z terapeutą.

Polecamy:
Jak przebiega i na czym polega recykling samochodów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *