Praktyczne zastosowania technologii SERAPID

Technologia tworzona przez firmę SERAPID przyczynia się do postępu w kilku obszarach przemysłu. Gdzie znajduje zastosowanie? Jakie nowości wprowadziła na rynku? Zostań z nami, by dowiedzieć się więcej!

Czym zajmuje się SERAPID?

Firma ta zajmuje się produkcją zarówno gotowych rozwiązań, jak i komponentów. Do tych pierwszych należy zaliczyć liczne konstrukcje oparte o działanie napędów łańcuchowych i śrubowych tworzone na specjalne zamówienie klienta. SERAPID zajmuje się także tworzeniem i dystrybucją komponentów i materiałów używanych do prac wykończeniowych lub w roli elementów sterowania. Pozwala to klientom tworzyć rozwiązania maksymalnie dopasowane do indywidualnych warunków oraz potrzeb. Co więcej, firma zasłynęła ze stworzenia przełomowej technologii RCT (Rigid Chain Technology), która odmieniła wiele gałęzi przemysłu. Napędy wykorzystujące RCT pracują w roli poziomych oraz pionowych członów wykonawczych. Największe zalety tego rozwiązania to ukształtowanie ogniw łańcucha umożliwiające formowanie kolumny napędowej działającej w obu kierunkach oraz elastyczność nieużywanego odcinka łańcucha.

Wszechstronne i nietypowe zastosowania

Technologie promowane przez SERAPID, w tym RCT, znalazły wiele zastosowań w licznych branżach. Niektóre z nich są całkiem nieoczywiste. Używa się ich na przykład w konstrukcjach dedykowanych teatrom oraz innym obiektom korzystającym z rozwiązań scenicznych. Systemy parkingowe BSC Solutions również robią użytek z omawianych technologii. Stale rosnąca liczba pojazdów generuje potrzebę większej ilości miejsc parkingowych, a to przyczynia się do powstawania wielopoziomowych obszarów parkingowych wykorzysujących windy.

Produkty SERAPID oraz technologia RCT znajdują zastosowanie również w takich branżach jak przemysł lotniczy, przemysł zbrojeniowy, przemysł ciężki, motoryzacja, dźwigi przemysłowe oraz architektura. Co więcej, zakres użyteczności omawianych rozwiązań stale się powiększa, a do listy dołączają kolejne branże.

Rozwiązania dla przemysłu

W rzeczywistości lista produktów SERAPID jest jednak znacznie dłuższa. Pod sformułowaniami takimi jak „gotowe rozwiązania” lub „komponenty” kryje się wiele zaawansowanych rozwiązań. Należy wymienić w tym miejscu systemy szybkiej wymiany narzędzia, maszyny przemysłowe, napędy śrubowe oraz akcesoria do pras. Bazując na tak godnej zaufania i sprawdzonej technologii, BSC Solutions prowadzi swoje przedsięwzięcia skutecznie i kompleksowo. Rynek nowych technologii wykorzystywanych w przemyśle stale się rozwija, a wartości takie jak efektywność, oszczędność i bezpieczeństwo wpisują się na stałe do zbiorowej świadomości poszczególnych branż. Jesteśmy szczęśliwi, że wraz z SERAPID możemy brać udział w tym wyjątkowym procesie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań, produktów lub technologii omówionych w tym artykule, porozmawiajmy! Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania lub pokierujemy Cię we właściwe miejsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *