Prowadzisz konferencje online? W jaki sprzęt warto inwestować?

Praca online stała się w ostatnich miesiącach codziennością. Przez internet odbywają się lekcje w szkołach i zajęcia na uczelni. Zdalnie pracują pracownicy firm i instytucji. W sieci organizowanych jest również sporo wydarzeń, które kiedyś odbywały się na żywo. Konferencje czy szkolenia online to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko na czas pandemii. Dają bowiem dostęp do wydarzeń tym osobom, które raczej nie skorzystałyby z nich w formie stacjonarnej.

Konferencje online odbywają się dziś praktycznie we wszystkich dziedzinach biznesu czy edukacji. Mogą w nich uczestniczyć ludzie, którzy fizycznie są rozsiani po całym świecie. Organizacja konferencji zdalnej jest pod wieloma względami o wiele łatwiejsza niż wydarzenia w formie tradycyjnej. nie trzeba rezerwować miejsca na konferencję, organizować noclegów, poczęstunków, dbać o wysoką jakość sprzętu audiowizualnego i multimedialnego. Pod tym względem każdy z uczestników sam musi sobie zadbać o to, by miał dostęp do konferencji na najwyższym poziomie. Dzięki temu, że konferencje online są mniej czasochłonne w organizacji i nie wymagają wynajmowania sal czy cateringu, mogą być również dużo tańsze. To sprawia, że chętnie korzystają z nich uczestnicy, którzy w stacjonarnych wydarzeniach nie brali udział ze względu na ich wysokie koszty.

Dobry sprzęt dla prowadzących

Choć organizacja konferencji online nie jest aż tak wymagająca, jak w przypadku tradycyjnego wydarzenia, nie oznacza to, że nie musimy się do niej wcale przygotowywać. Osoby prowadzące muszą zadbać o jakość sprzętu, od którego zależeć będzie jakość przesyłanego dźwięku i obrazu. Niektórzy prowadzący decydują się na korzystanie z kamerek w laptopach oraz z głośników wbudowanych w ich urządzenia. Takie rozwiązanie, choć sprawdza się w przypadku chociażby komunikacji z pracownikami czy nauczycieli z uczniami, nie będzie do końca dobre w przypadku profesjonalnego wydarzenia. O wiele lepiej będzie zainwestować w profesjonalny sprzęt do nagrywania – solidną kamerę, a także mikrofon, który zadba o dobrą jakość dźwięku. Warto pamiętać, że odbiorcy mogą mieć różne urządzenia – jeśli prowadzący będzie miał dobrej klasy sprzęt, każdy słuchacz będzie miał dostęp do dźwięku i obrazu w dobrej jakości.

Warto nagrywać spotkania

Materiały konferencyjne, które kiedyś były dostępne w formie drukowanej, w ostatnich latach nieco się zmieniły. Obecnie bardzo popularne jest nagrywanie konferencji, a następnie przekazywanie dostępu do niej osobom zainteresowanym. Nagrania z konferencji sprawiają, że dostęp do wiedzy czy ciekawych szkoleń mają także te osoby, które nie uczestniczyły w wydarzeniu. Kwestią drugorzędną jest, czy nagrania będą dostępne dla każdego, czy dla wybranych, czy może trzeba będzie za nie zapłacić. Jeśli chcemy tworzyć płatne materiały, tym bardziej musimy jednak zadbać o wysoki poziom dźwięku i obrazu. Jeśli ktoś płaci za dostęp do materiałów, oczekuje, że będą one w jak najlepszej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *