Prowadzisz moto firmę? Zobacz specjalne opakowania dla motoryzacji

VBoxLite5

Przemysł produkcji motoryzacyjnej, jak i wszelkiego rodzaju maszyn, wymaga bardzo specjalistycznych opakowań. W większości przypadków, artykuły należą do ciężkich, niewymiarowych lub nawet niebezpiecznych i łatwopalnych. Nic więc dziwnego, że opakowanie musi być nie tylko poręczne, ale również bezpieczne.

Kartony i palety

W każdej branży pojawiają się małe towary, które wymagają zapakowania. W motoryzacji są to śruby i małe narzędzia, które wystarczy odpowiednio upakować do kartonowego pudła. Problem pojawia się, gdy trzeba zapakować dużą i ciężką część, jak silnik, albo przedmiot o bardzo nieregularnym kształcie, jak zderzak samochodowy. W odpowiedzi na pierwszy problem powstały specjalne, wzmacniane kartony o podstawie z palety.

Dzięki temu, można bez kłopotu przenosić nawet ciężkie ładunki za pomocą wózka widłowego, a zawartość jest chroniona przed kontaktem z czynnikami zewnętrznymi za pomocą grubej warstwy tektury i ewentualnych folii bąbelkowych lub styropianu. Większe zmartwienie pojawia się w przypadku bardzo niewymiarowych towarów. Owszem, można użyć standardowych opakowań, jednak jest to bardzo nieekonomiczne. Często zdarza się, że opakowanie zajmuje kilka razy więcej przestrzeni niż jego zawartość.

W formie rozwiązania, można zamówić u producenta opakowań specjalne kartony, które zmniejszą ilość niezagospodarowanego miejsca. Do produkcji opakowań stosuje się również drewno, które często zamienia się na tekturę falistą. Trzeba pamiętać, że niektóre opakowania muszą posiadać otwory wentylacyjne oraz bardzo skomplikowane zamknięcia.

Beczki i zbiorniki

Branża motoryzacyjna pracuje nie tylko na częściach maszyn, ale także korzysta z różnego rodzaju smarów i olejów. W warsztatach trzeba dodatkowo odlać zalegające w baku paliwo przed bardziej skomplikowaną naprawą. Przepisy i zasady bezpieczeństwa jasno mówią, w jakich zbiornikach można przechowywać tego rodzaju ciecze. Większe ilości łatwopalnych i trujących substancji muszą być przechowywane w specjalnych, zabezpieczonych zbiornikach.

Mniejsze ilości można z powodzeniem umieszczać w kanistrach i pojemnikach do tego przeznaczonych. Zawsze jednak muszą być szczelne i posiadać możliwość całkowitego opróżnienia za pomocą dołączonego kraniku. Stosunkowo nową technologią jest rozwiązanie Hybrid, które łączy ze sobą zbiornik i kartonowe pudło. Na zewnątrz widać jedynie wzmocnione pudło o podstawie z palety.

Wewnątrz, znajduje się odpowiednia beczka lub zbiornik, do którego podłączony jest kran, umożliwiający pełne spuszczenie zalegającej wewnątrz cieczy. Nie trzeba ani otwierać zbiornika, ani nawet pudła – całe oprzyrządowanie zostało poprowadzone na zewnątrz opakowania.

Pojemniki gniazdowe i składane

Istnieje również potrzeba składowania małych części samochodowych oraz narzędzi. Zwłaszcza w przypadku dużych zakładów, mowa o bardzo dużej ilości artykułów. Opakowanie z kartonu nie sprawdzi się na dłuższą metę, gdyż bardzo szybko może się zniszczyć lub zawilgotnieć, a na halach produkcyjnych warunki są bardzo różne. W tym celu powstały pojemniki gniazdowe i składane, wykonane z metalowej, odpornej na rdzę siatki.

Pozwalają na swobodny transport i magazynowanie drobnych artykułów. Dzięki możliwości składania, nie generują niepotrzebnego miejsca w przypadku, gdy są one puste. Mają możliwość składowania gniazdowego, co umożliwia swoiste „budowanie” z nich wielkich połaci magazynowych – zarówno wszerz, jak i w górę. Technologia tego typu pozwala na niesamowitą, sięgającą nawet 70 proc. oszczędność miejsca. Zakup takich opakowań to inwestycja na lata, dzięki możliwości wielokrotnego używania. Odporne na zabrudzenia, uderzenia i rdzę, mogą służyć latami. Branża opakowań cały czas się rozwija. Bez przerwy wymyśla się nowe rozwiązania, pozwalające zaoszczędzić miejsce, czas i koszty. Lepsze i tańsze opakowanie to również tańszy produkt końcowy.

Odpowiednie zabezpieczenia dodatkowo zapobiegają ewentualnym uszkodzeniom części, a tym samym dłuższą żywotność samego samochodu. Dlatego dbanie o właściwe opakowania jest tak ważne – nawet dla najmniejszej śrubki.

Jeżeli chcesz przygotować inne – specjalne opakowania motoryzacyjne sprawdź ofertę uznanej firmy: Opakowania metalowe – projekty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *